Kronika Policyjna

Właściwa reakcja policjanta- zatrzymany pijany kierowca

Właściwa reakcja policjanta- zatrzymany pijany kierowca

W zawodzie policjanta, każdy dzień przynosi wiele wyzwań, nie tylko na służbie. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Pijany mężczyzna, próbował zgubić jadący za nim pojazd funkcjonariusza, jednak mu się to nie udało. Zatrzymany kierowca miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Funkcjonariusz, w czasie wolnym od służby, przebywał w miejscowości Staszów w województwie świętokrzyskim. Jadąc prywatnym samochodem, zauważył przed marketem spożywczym renault, do którego chwiejnym krokiem podszedł mężczyzna, wsiadł za kierownicę pojazdu i odjechał.

Kierowca nie był w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy i nie stosował się do przepisów ruchu drogowego. Policjant bez chwili namysłu zawrócił swoim pojazdem i ruszył za kierowcą renault. Mężczyzna, widząc jadący za nim samochód, którego kierowca próbował go zatrzymać, przyspieszył i zaczął uciekać.

Szybka reakcja policjanta, który o sytuacji poinformował dyżurnego miejscowej policji, doprowadziła do zatrzymania kierowcy osobowego renault. Funkcjonariusz dogonił pojazd, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i okazał legitymację służbową.

Kierowca renault był agresywny i miał duże problemy z utrzymaniem się na nogach. Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci ruchu drogowego, którzy zabrali pijanego kierowcę na komendę. Badanie alkomatem wykazało, że 47-latek miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialny kierowca już usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Sierż. Sebastian Wesołowski udowodnił, że policjantem jest się także w czasie wolnym. Służbę w szeregach Policji pełni od 4 lat, od trzech tygodni pracuje w Komedzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Płatności zbliżeniowe ujawniły sprawcę przestępstwa

rta24.eu4 czerwca 2020

Motocyklista wjechał do rowu

rta24.eu2 czerwca 2020

Zatrzymał pijanego sprawcę kolizji

rta24.eu2 czerwca 2020

Pijany spowodował kolizje, uszkodził latarnie i uciekł

rta24.eu1 czerwca 2020

Pies policyjny Leser trafił do tarnobrzeskich policjantów

rta24.eu1 czerwca 2020

Obowiązkowe wyposażenie roweru

rta24.eu30 maja 2020

Senior przekroczył dozwoloną prędkość- stracił prawo jazdy

rta24.eu29 maja 2020

Kolizja z sarną w Gorzycach

rta24.eu28 maja 2020

Nowa Dęba- poszukiwani mężczyźni trafili do zakładu karnego

rta24.eu28 maja 2020