sport

Włoskie wojaże tarnobrzeskich żeglarek

Włoskie wojaże tarnobrzeskich żeglarek

Aleksandra Bobula, Lilly May Niezabitowska, Barbara Malarz oraz Aleksandra Mac to cztery młode i niezwykle utalentowane tarnobrzeżanki, zawodniczki Jacht Klubu Kotwica, które wzięły udział w zgrupowaniu i regatach rozgrywanych w Riva del Garda we Włoszech.

Zgrupowanie i regaty Lake Garda Meeting Optimist 2016 trwały od 18 do 29 marca. – Odejmując wyczerpującą podróż spędziliśmy 8 intensywnych dni na wodzie podczas treningu i regat. Wyśmienite warunki wietrzne, wspaniałe warunki do żeglowania, dookoła cudowna przyroda i ludzie, którzy są pozytywnie nastawieni do sportu. To wszystko sprawia, że nad Gardę przyjeżdża najwięcej młodych żeglarzy z całego świata – zachwala Janusz Bobula, prezes Jacht Klubu Kotwica w Tarnobrzegu.
Podczas zgrupowania odbyły się 34 regaty w klasie optimist, w cadetti i juniores, w których wystartowało łącznie 921 zawodników z 40 krajów. – To naprawdę imponujące, kiedy spotyka się tylu zawodników w jednym miejscu. W środę, 23 marca, po treningu, około godz. 18.00 rozpoczęło się prawdziwe święto „optymista”. Ponad tysiąc osób przeszło w rytmie werbli przez miasto. Setki powiewających flag, setki osób z całego świata. Po prostu atmosfera nie do opisania – dodaje prezes Bobula.
W czwartek rozpoczęły się regaty, które trwały do niedzieli. Reprezentantki Tarnobrzega startowały w kategorii junior (wiek od 12 do 15 lat). Przez trzy dni eliminacji najlepiej spisała się Aleksandra Bobula kwalifikując się do brązowej grupy. Pozostałe dziewczyny pływały w grupie białej. Po finałach Ola Bobula ukończyła regaty na 382 miejscu w klasyfikacji ogólnej oraz na 119 miejscu w klasyfikacji kobiet. Pozostałe zawodniczki uplasowały się na dalszych miejscach w grupie białej

– Regaty były naprawdę świetnie zorganizowane, więc na pewno na stałe wpiszą się w nasz kalendarz. Kolejne ogromne doświadczanie, jakie zdobyły nasze zawodniczki na pewno zaprocentuje bardzo dobrymi wynikami w zbliżającym się dużymi krokami sezonie. Bowiem najbliższe regaty już tuż tuż, 16-17 kwietnia w Rybniku – dodaje Janusz Bobula.

Andrzej Tomaszewski

foto: archiwum Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Złote medale dla Alberta Borkowskiego i Igora Majewskiego

rta24.eu10 maja 2021

KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!

rta24.eu6 maja 2021

Srebrny medal Jana Paula na pływalni Olimpijskie w Lublinie

rta24.eu27 kwietnia 2021

Złoto i srebro Alberta Borkowskiego w Warszawie

rta24.eu26 kwietnia 2021

Grand Prix Polski Juniorów Młodszych i Młodzików w badmintonie na Śląsku

rta24.eu22 kwietnia 2021

Majewski, Borkowski, Kraska z medalami

rta24.eu19 kwietnia 2021

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021

Bartłomiej Skwara i Igor Majewski medaliści w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat

rta24.eu29 marca 2021

UKS Delfin Tarnobrzeg -18 medali, 3 miejsce drużynowo

rta24.eu22 marca 2021