sport

Włoskie wojaże tarnobrzeskich żeglarek

Włoskie wojaże tarnobrzeskich żeglarek

Aleksandra Bobula, Lilly May Niezabitowska, Barbara Malarz oraz Aleksandra Mac to cztery młode i niezwykle utalentowane tarnobrzeżanki, zawodniczki Jacht Klubu Kotwica, które wzięły udział w zgrupowaniu i regatach rozgrywanych w Riva del Garda we Włoszech.

Zgrupowanie i regaty Lake Garda Meeting Optimist 2016 trwały od 18 do 29 marca. – Odejmując wyczerpującą podróż spędziliśmy 8 intensywnych dni na wodzie podczas treningu i regat. Wyśmienite warunki wietrzne, wspaniałe warunki do żeglowania, dookoła cudowna przyroda i ludzie, którzy są pozytywnie nastawieni do sportu. To wszystko sprawia, że nad Gardę przyjeżdża najwięcej młodych żeglarzy z całego świata – zachwala Janusz Bobula, prezes Jacht Klubu Kotwica w Tarnobrzegu.
Podczas zgrupowania odbyły się 34 regaty w klasie optimist, w cadetti i juniores, w których wystartowało łącznie 921 zawodników z 40 krajów. – To naprawdę imponujące, kiedy spotyka się tylu zawodników w jednym miejscu. W środę, 23 marca, po treningu, około godz. 18.00 rozpoczęło się prawdziwe święto „optymista”. Ponad tysiąc osób przeszło w rytmie werbli przez miasto. Setki powiewających flag, setki osób z całego świata. Po prostu atmosfera nie do opisania – dodaje prezes Bobula.
W czwartek rozpoczęły się regaty, które trwały do niedzieli. Reprezentantki Tarnobrzega startowały w kategorii junior (wiek od 12 do 15 lat). Przez trzy dni eliminacji najlepiej spisała się Aleksandra Bobula kwalifikując się do brązowej grupy. Pozostałe dziewczyny pływały w grupie białej. Po finałach Ola Bobula ukończyła regaty na 382 miejscu w klasyfikacji ogólnej oraz na 119 miejscu w klasyfikacji kobiet. Pozostałe zawodniczki uplasowały się na dalszych miejscach w grupie białej

– Regaty były naprawdę świetnie zorganizowane, więc na pewno na stałe wpiszą się w nasz kalendarz. Kolejne ogromne doświadczanie, jakie zdobyły nasze zawodniczki na pewno zaprocentuje bardzo dobrymi wynikami w zbliżającym się dużymi krokami sezonie. Bowiem najbliższe regaty już tuż tuż, 16-17 kwietnia w Rybniku – dodaje Janusz Bobula.

Andrzej Tomaszewski

foto: archiwum Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Boisko z nową instalacją do nawadniania

rta24.eu3 marca 2021

7 medali dla UKS DELFIN TARNOBRZEG

rta24.eu1 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Kacper Gołąbek Wicemistrzem Polski

rta24.eu23 lutego 2021

Grand Prix Młodzików w badmintonie

rta24.eu17 lutego 2021

Piranie SOSiR w nowych barwnych koszulkach

rta24.eu15 lutego 2021

Hala w Skopaniu z szansą na sukces!

rta24.eu11 lutego 2021

Pływalnia SOSiR w Nowej Dębie już otwarta

rta24.eu11 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rta24.eu9 lutego 2021