W Tarnobrzegu

Wody siarczkowe do kosza. Radny ma żal do urzędników, bo milczeli

Wody siarczkowe do kosza. Radny ma żal do urzędników, bo milczeli

Tarnobrzeżanie nie mają szans zagłosować na projekt budowy ujęcia wód siarczkowych nad Jeziorem Tarnobrzeskim, bo ten wypadł z budżetu obywatelskiego. Powód? Radny Witold Zych złożył opisową część swojego wniosku na starym formularzu…

Propozycje do budżetu obywatelskiego można było zgłaszać do 31 lipca. Radny Zych już 2 lipca wysłał do urzędu e-mail z projektem o nazwie „Wykonanie ujęcia wód siarczkowych dla potrzeb ośrodka leczniczo-rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim”.

Projekt miał powalczyć o 400 tys. zł z puli na realizację inicjatyw ogólnomiejskich, czyli takich, które dotyczą potrzeb mieszkańców więcej niż jednego osiedla i przyczyniają się do społeczno-gospodarczego rozwoju miasta. Znalazł się jednak wśród zaopiniowanych negatywnie przez komisję, która 15 września na stronie magistratu ogłosiła listę projektów ogólnomiejskich i osiedlowych dopuszczonych do tegorocznych konsultacji społecznych.

Radny popełnił błąd. W regulaminie Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego, który uchwałą przyjmowali radni można przeczytać, że przy składaniu wniosków obowiązują formularze z 2017 r. Witold Zych opis projektu przygotował znacznie wcześniej, ale na zeszłorocznym wzorze, chociaż część zgłoszenia z podpisami mieszkańców na aktualnym formularzu. Komisja główna weryfikująca projekty nie uwzględniła odwołania radnego, który starał się o zmianę jej decyzji.

– Przepraszam mieszkańców, ale nie spodziewałem się, że taka drobna rzecz spowoduje, że wniosek będzie odrzucony. To bulwersujące, ale urzędnicy przez dwa miesiące nie wspomnieli mi nawet, że jest taka nieścisłość, a przecież był czas, żeby to poprawić. Budżet obywatelski to przecież nie przetarg, gdzie koperty z ofertami trzyma się do końca zamknięte. Administracja prezydenta nie pomogła mi. Urzędnicy, takie mam wrażenie, jakby cieszyli się, że radny popełnił błąd – przyznał nam Witold Zych.

Wśród ośmiu odrzuconych przez komisję projektów ogólnomiejskich znalazły się m.in. budowa parku linowego nad Jeziorem Tarnobrzeskim, budowa szaletu i sześciu przebieralni nad jeziorem, tramwaj wodny po jeziorze, budowa drogi z osiedla Miechocin na os. Ocice i kompleksowa modernizacja ulicy Siarkowej.

Wioletta Wojtkowiak

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021