W Tarnobrzegu

Wody siarczkowe do kosza. Radny ma żal do urzędników, bo milczeli

Wody siarczkowe do kosza. Radny ma żal do urzędników, bo milczeli

Tarnobrzeżanie nie mają szans zagłosować na projekt budowy ujęcia wód siarczkowych nad Jeziorem Tarnobrzeskim, bo ten wypadł z budżetu obywatelskiego. Powód? Radny Witold Zych złożył opisową część swojego wniosku na starym formularzu…

Propozycje do budżetu obywatelskiego można było zgłaszać do 31 lipca. Radny Zych już 2 lipca wysłał do urzędu e-mail z projektem o nazwie „Wykonanie ujęcia wód siarczkowych dla potrzeb ośrodka leczniczo-rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim”.

Projekt miał powalczyć o 400 tys. zł z puli na realizację inicjatyw ogólnomiejskich, czyli takich, które dotyczą potrzeb mieszkańców więcej niż jednego osiedla i przyczyniają się do społeczno-gospodarczego rozwoju miasta. Znalazł się jednak wśród zaopiniowanych negatywnie przez komisję, która 15 września na stronie magistratu ogłosiła listę projektów ogólnomiejskich i osiedlowych dopuszczonych do tegorocznych konsultacji społecznych.

Radny popełnił błąd. W regulaminie Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego, który uchwałą przyjmowali radni można przeczytać, że przy składaniu wniosków obowiązują formularze z 2017 r. Witold Zych opis projektu przygotował znacznie wcześniej, ale na zeszłorocznym wzorze, chociaż część zgłoszenia z podpisami mieszkańców na aktualnym formularzu. Komisja główna weryfikująca projekty nie uwzględniła odwołania radnego, który starał się o zmianę jej decyzji.

– Przepraszam mieszkańców, ale nie spodziewałem się, że taka drobna rzecz spowoduje, że wniosek będzie odrzucony. To bulwersujące, ale urzędnicy przez dwa miesiące nie wspomnieli mi nawet, że jest taka nieścisłość, a przecież był czas, żeby to poprawić. Budżet obywatelski to przecież nie przetarg, gdzie koperty z ofertami trzyma się do końca zamknięte. Administracja prezydenta nie pomogła mi. Urzędnicy, takie mam wrażenie, jakby cieszyli się, że radny popełnił błąd – przyznał nam Witold Zych.

Wśród ośmiu odrzuconych przez komisję projektów ogólnomiejskich znalazły się m.in. budowa parku linowego nad Jeziorem Tarnobrzeskim, budowa szaletu i sześciu przebieralni nad jeziorem, tramwaj wodny po jeziorze, budowa drogi z osiedla Miechocin na os. Ocice i kompleksowa modernizacja ulicy Siarkowej.

Wioletta Wojtkowiak

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Dramat na osiedlu Sobów, 20-latek spadł z mostu kolejowego!

rta24.eu22 kwietnia 2021

HSW modyfikuje pojazdy artyleryjskie

rta24.eu21 kwietnia 2021

Tarnobrzeg gotowy na punkty szczepień powszechnych

rta24.eu21 kwietnia 2021

Złamał obowiązek izolacji poszedł kupić alkohol

rta24.eu19 kwietnia 2021

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021