W Tarnobrzegu

 Wojciech Brzezowski żąda przeprosin od prezydenta  

 Wojciech Brzezowski żąda przeprosin od prezydenta  

Jeżeli prezydent Tarnobrzega nie przeprosi  swojego byłego zastępcy za pomówienia  o kumoterstwo ten odda sprawę do sądu. Swojego dobrego imienia Wojciech Brzezowski bronił na dzisiejszej konferencji Prawa i Sprawiedliwości.

Trwająca półtorej godziny konferencja w pierwszej części  dotyczyła krytyki decyzji kadrowych prezydenta, który w ubiegłym tygodniu zdymisjonował swojego drugiego zastępcę Wojciecha Brzezowskiego za rzekomo szybsze wydawanie decyzji budowlanych dla firmy projektowej, której prowadzenie wiceprezydent powierzył córce po objęciu urzędu.

_dsc1797

„Jak można było tak napluć na człowieka i jego rodzinę”

 W obronie Brzezowskiego wystąpił przewodniczący tarnobrzeskiego PiS-u Kamil Kalinka zarzucając prezydentowi Kiełbowi kłamstwo.  – Kiedy prezydent Kiełb  odwoływał Wojciecha Brzezowskiego za kumoterstwo od razu powiedziałem, że to niepoważne i nie wierzę w to, co zostało powiedziane. Teraz mamy tego przykład.

Dowodem są zestawienia z rejestru wniosków, jakie trafiły do urzędu w latach 2015-2016. Wynika, że o żadnym uprzywilejowaniu firmy prowadzonej przez córkę nie może być mowy.  W 2015 roku żaden z siedmiu wniosków nie był rozpatrzony w ciągu 19 dni. Oczekiwały one na decyzję dłużej niż pozostałe. Zaś w 2016 roku w takim terminie decyzję uzyskał tylko jeden, jednak złożony w tym samym dniu (6 października) wniosek  z innego biura uzyskał decyzję  już dzień wcześniej.

_dsc1792

– Przeanalizowaliśmy wszystkie wnioski dotyczące pozwoleń na budowę z ostatnich dwóch lat dla podmiotów prywatnych. Liczyliśmy, ile dni trwało wydanie decyzji,  wszystko co wynika z dokumentów. Prezydent po prostu kłamał, nie miał pojęcia jak w Tarnobrzegu wydawane są pozwolenia na budowę, nie miał pojęcia o czym mówi. Pan prezydent twierdził, że widział ten rejestr. Jak można było rzucić takie słowa, jak można było tak napluć na tego  człowieka i rodzinę, w imię czego ?- dowodził Kamil Kalinka.

Brzezowski: „Jak się przerasta szefa, to szef takiego człowieka nie chce”

Brzezowski przypomniał, że przed objęciem funkcji wiceprezydenta prowadził biuro projektowe. Potem był podejrzewany o jednoczesne prowadzenie działalności gospodarczej.  Sprawa trafiła do CBA. Ostatecznie, nie dopatrzono się niczego złego w  jego sytuacji, bo okazało się, że uregulował sprawy majątkowe.

– Kiedy obejmowałem stanowisko miałem świadomość, że nie będzie to czas lekki i przyjemny. Nigdy jednak nie wspierałem swojej córki w  działalności zawodowej. Musiałbym być szaleńcem czyniąc to i wiedząc, że jestem obserwowany.

Podsumowując swoją pracę w urzędzie Brzezowski wymienił kilka flagowych inwestycji dla Tarnobrzega, za którymi lobbował jako wiceprezydent ze swoim politycznym gronem. Zasugerował też, że stał się dla prezydenta niewygodny, na dodatek w mediach za wcześnie pojawiły się wyborcze spekulacje: – Dwa lata do wyborów to trochę za szybko i jak się przerasta szefa to szef takiego człowieka nie chce. Jednak w moim przypadku podjął złą decyzję.

Na koniec  przekazał, że oczekuje od prezydenta Kiełba przeprosin za  pomówienie nieprawdziwe i niegrzeczne. Jeśli  do końca roku ich nie usłyszy wystąpi na drogę sądową.

_dsc1765

Kamil Kalinka: Zerwaliśmy współpracę, decyzja nie była pochopna

Odwołanie Brzezowskiego działacze PiS odczytali,  jako koniec koalicyjnej współpracy na rzecz miasta.   Stąd poniedziałkowa rezygnacja także pierwszego zastępcy prezydenta Józefa Motyki. Wiceprezydent oświadczył dziś, że powodem jest brak wzajemnego zaufania w ścisłym kierownictwie miasta. Skrytykował  odwołanie Wojciech Brzezowskiego bez możliwości wyjaśnień z jego strony oraz   postępowanie prezydenta, który chciał rozwiązać z nim umowę bez wypłacenia należnych świadczeń.   – To nie jest eleganckie panie prezydencie. Może to pański sposób podziękowania za dwa lata trudnej pracy, ale efektywnej – mówił przed kamerami.

Do decyzji o zerwaniu współpracy z prezydentem odniósł się Kamil Kalinka, twierdząc, że nie była  pochopna. – Prezydent ma dziwną manierę plucia na ludzi, którzy ciężko dla niego pracowali – mówił radny. – To nie partyjny interes stoi za zerwaniem współpracy z prezydentem przez PiS. Po tym wszystkim nie da się pracować z człowiekiem tak zakłamanym – usłyszeli dziennikarze. Jak i  to, że współpraca rwała się, aż doszło do takiego momentu, kiedy nie można było dłużej tolerować  u prezydenta ciągłej zmiany zdania.

_dsc1806

Co na to prezydent ? Zwołuje konferencję

Tuż po konferencji PiS  prezydent Tarnobrzega zaprosił na swoją konferencję prasową, która odbędzie się jutro  godzinie 12. Prezydent odniesie się do informacji przekazanych przez PiS.

 _dsc1809

Wioletta Wojtkowiak

Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021