W Tarnobrzegu

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej

12 października 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Tarnobrzegu odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Edukacji Narodowej, na których była obecna Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty.

W auli “Prymasówki” zasiedli zaproszeni goście, dyrektorzy szkół, odznaczeni i nagrodzeni pracownicy oświaty oraz przedstawiciele jednostek samorządów terytorialnych. W swoim wystąpieniu Pani Kurator mówiła o powołaniu nauczyciela i roli, jaką musi odgrywać w dzisiejszym świecie.

Wojewódzka Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej była okazją do uhonorowania nauczycieli, dyrektorów szkół i placówek oraz pracowników oświaty z powiatów: tarnobrzeskiego, stalowowolskiego i mieleckiego za ich wybitne osiągnięcia, zaangażowanie i niestrudzoną pracę na rzecz wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży. Wręczono: Medale Komisji Edukacji Narodowej, Nagrody Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Nagrody Ministra Edukacji Narodowej oraz Krzyże Zasługi. Wyróżnieni odebrali odznaczenia z rąk Pani Małgorzaty Rauch Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Uroczystość uświetniło widowisko słowno-muzyczne pt. “Trzeba nam patrzeć w Ikary” przygotowane przez uczniów “Prymasówki” pod kierunkiem nauczycieli j. polskiego Beaty Rodzeń i Liliany Tabor-Witoń. Młodzież zaprezentowała teksty poetyckie mówiące o powołaniu nauczyciela oraz roli, jaką odgrywa w kształtowaniu osobowości ucznia, ponieważ “nauczyciel to swoisty przewodnik po chmurach”.

Po uroczystości goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych pod kierunkiem nauczycieli praktycznej nauki zawodu ZSP Nr 1 w Tarnobrzegu.

Źródło: ZSP nr 1 w Tarnobrzegu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021