W Tarnobrzegu

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej

12 października 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Tarnobrzegu odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Edukacji Narodowej, na których była obecna Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty.

W auli „Prymasówki” zasiedli zaproszeni goście, dyrektorzy szkół, odznaczeni i nagrodzeni pracownicy oświaty oraz przedstawiciele jednostek samorządów terytorialnych. W swoim wystąpieniu Pani Kurator mówiła o powołaniu nauczyciela i roli, jaką musi odgrywać w dzisiejszym świecie.

Wojewódzka Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej była okazją do uhonorowania nauczycieli, dyrektorów szkół i placówek oraz pracowników oświaty z powiatów: tarnobrzeskiego, stalowowolskiego i mieleckiego za ich wybitne osiągnięcia, zaangażowanie i niestrudzoną pracę na rzecz wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży. Wręczono: Medale Komisji Edukacji Narodowej, Nagrody Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Nagrody Ministra Edukacji Narodowej oraz Krzyże Zasługi. Wyróżnieni odebrali odznaczenia z rąk Pani Małgorzaty Rauch Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Uroczystość uświetniło widowisko słowno-muzyczne pt. „Trzeba nam patrzeć w Ikary” przygotowane przez uczniów „Prymasówki” pod kierunkiem nauczycieli j. polskiego Beaty Rodzeń i Liliany Tabor-Witoń. Młodzież zaprezentowała teksty poetyckie mówiące o powołaniu nauczyciela oraz roli, jaką odgrywa w kształtowaniu osobowości ucznia, ponieważ „nauczyciel to swoisty przewodnik po chmurach”.

Po uroczystości goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych pod kierunkiem nauczycieli praktycznej nauki zawodu ZSP Nr 1 w Tarnobrzegu.

Źródło: ZSP nr 1 w Tarnobrzegu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Podkarpackie media ciekawe Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu19 października 2021

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021