sport

Worek medali młodych pływaków

Worek medali młodych pływaków

Aż jedenaście medali przywieźli do Tarnobrzega młodzi pływacy z UKS „Delfin” z Międzynarodowych Mistrzostw Stalowej Woli w pływaniu, które odbyły się 9-10 kwietnia.

W zawodach wystartowało aż 270 zawodników z 21 klubów z Polski, Słowacji, Ukrainy i Białorusi. Były to już trzecie Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Stalowej Woli w pływaniu.
W pływackiej rywalizacji bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni trenerki Angeliki Michalik, którzy wywalczyli aż jedenaście medali (4 złote, 2 srebrne, 5 brązowych). Klub UKS „Delfin” Tarnobrzeg reprezentowali: Szymon Skulski, Łucja Zych, Zuzanna Chmiel, Ślęczka Amelia, Hanna Michałeczko, Marcelina Zięba, Rębisz Agata, Rębisz Agnieszka, Kamila Skwara, Zuzanna Garbacz, Anna Jaworek, Zuzanna Błażejczak, Krzysztof Urbański, Eryk Kępa, Marta Meksuła, Agata Gładysz, Mikołaj Zych, Maciej Guściora, Mateusz Szklarz, Krzysztof Adamski, Dominika Knap, Weronika Wiatrowska.

Indywidualną nagrodę otrzymał Szymon Skulski, który został najlepszym zawodnikiem zawodów w roczniku 2005 za bardzo dobry wynik na 50 metrów stylem dowolnym z czasem 0:30,87.

Świetnie w zawodach popłynęły także sztafety 4×50 m stylem dowolnym i zmiennym kobiet, które dostarczyły wiele emocji.
Srebrny medal 4×50 m stylem zmiennym wywalczyła sztafeta w składzie Ł. Zych, W. Wiatrowska, M. Meksuła oraz A. Jaworek, która pokonała ten dystans w czasie 2:36,07.

Zaś brąz na dystansie 4×50 m stylem dowolnym wywalczyły K. Skwara, M. Meksuła, A. Jaworek, Ł. Zych z czasem 2:21,29

Szymon Skulski
I miejsce- złoty medal 50 m stylem dowolnym 0:30,87
I miejsce – złoty medal 50 m stylem motylkowym 0:34,24
I miejsce – złoty medal 100 m stylem dowolnym 1:11,76
III miejsce – brązowy medal 100 m stylem motylkowym 1:28,56

Łucja Zych
I miejsce – złoty medal 50 m stylem dowolnym 0:36,23
II miejsce – srebrny medal 100 m stylem grzbietowym 1:27,55
III miejsce – brązowy medal 200 m stylem grzbietowym 3:15,20

Weronika Wiatrowska

III miejsce – brązowy medal 50 m stylem klasycznym 0:39,93
V miejsce 50 m stylem motylkowym 0:37,59
Zuzanna Błażejczak
III miejsce – brązowy medal 200 m stylem motylkowym 3:18,66
IV miejsce 100 m stylem motylkowym 1:32,12

Marta Meksuła
IV miejsce 50 m stylem motylkowym 0:37,06
V miejsce 100 m stylem grzbietowym 1:21,99

Anna Jaworek
IV miejsce 50 m stylem dowolnym 0:38,81

Pozostali zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe.

Andrzej Tomaszewski

Foto: archiwum Uczniowskiego Klubu Sportowego “Delfin” Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

rta24.eu21 czerwca 2021

Tymoteusz Malik ze Stali Nowa Dęba młodzieżowym wicemistrzem Polski

rta24.eu16 czerwca 2021

9 medali dla UKS Delfin Tarnobrzeg na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików

rta24.eu14 czerwca 2021

Albert Borkowski 4 krotny złoty medalista, najlepszy zawodnik Ogólnopolskich zawodów

rta24.eu24 maja 2021

6 medali dla UKS Delfin Tarnobrzeg

rta24.eu18 maja 2021

“Jezioro” na Śląsku z czterema medalami

rta24.eu18 maja 2021

Złote medale dla Alberta Borkowskiego i Igora Majewskiego

rta24.eu10 maja 2021

KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!

rta24.eu6 maja 2021

Srebrny medal Jana Paula na pływalni Olimpijskie w Lublinie

rta24.eu27 kwietnia 2021