Worek medali młodych pływaków

Aż jedenaście medali przywieźli do Tarnobrzega młodzi pływacy z UKS „Delfin” z Międzynarodowych Mistrzostw Stalowej Woli w pływaniu, które odbyły się 9-10 kwietnia.

W zawodach wystartowało aż 270 zawodników z 21 klubów z Polski, Słowacji, Ukrainy i Białorusi. Były to już trzecie Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Stalowej Woli w pływaniu.
W pływackiej rywalizacji bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni trenerki Angeliki Michalik, którzy wywalczyli aż jedenaście medali (4 złote, 2 srebrne, 5 brązowych). Klub UKS „Delfin” Tarnobrzeg reprezentowali: Szymon Skulski, Łucja Zych, Zuzanna Chmiel, Ślęczka Amelia, Hanna Michałeczko, Marcelina Zięba, Rębisz Agata, Rębisz Agnieszka, Kamila Skwara, Zuzanna Garbacz, Anna Jaworek, Zuzanna Błażejczak, Krzysztof Urbański, Eryk Kępa, Marta Meksuła, Agata Gładysz, Mikołaj Zych, Maciej Guściora, Mateusz Szklarz, Krzysztof Adamski, Dominika Knap, Weronika Wiatrowska.

Indywidualną nagrodę otrzymał Szymon Skulski, który został najlepszym zawodnikiem zawodów w roczniku 2005 za bardzo dobry wynik na 50 metrów stylem dowolnym z czasem 0:30,87.

Świetnie w zawodach popłynęły także sztafety 4×50 m stylem dowolnym i zmiennym kobiet, które dostarczyły wiele emocji.
Srebrny medal 4×50 m stylem zmiennym wywalczyła sztafeta w składzie Ł. Zych, W. Wiatrowska, M. Meksuła oraz A. Jaworek, która pokonała ten dystans w czasie 2:36,07.

Zaś brąz na dystansie 4×50 m stylem dowolnym wywalczyły K. Skwara, M. Meksuła, A. Jaworek, Ł. Zych z czasem 2:21,29