W Tarnobrzegu

Wściekłość na Dzikowie: Ksero zamiast siłowni !?

Wściekłość na Dzikowie: Ksero zamiast siłowni !?

Czy zarząd osiedla Dzików pozbawił mieszkańców szansy głosowania m.in. na siłownię, którą chcieli sfinansować z Budżetu Obywatelskiego ? Wygląda na to, że doszło do kompromitującej pomyłki.

W chwili, gdy magistrat ogłosił listę projektów osiedlowych ujętych w Budżecie Obywatelskim, mieszkańcy Dzikowa z oburzeniem stwierdzili, że tego się nie spodziewali. Wśród trzech propozycji poddanych pod głosowanie jest rewitalizacja drogi gruntowej od parku dzikowskiego do Muzeum Przemysłu Siarkowego, jest też rewitalizacja zabytkowej fontanny w parku dzikowskim a nawet zakup kserokopiarki do szkoły nr 9.

Nie ma jednak na tej liście ani jednej propozycji rzekomo zgłoszonej do Budżetu Obywatelskiego przez radę osiedla Dzików, która zebrała się w tej sprawie 30 sierpnia. A projekty były trzy. Pierwszy to zagospodarowanie terenu wokół budynku administracji osiedla przy ul. Marczaka wraz z budową m.in siłowni, skateparku, drugi to potrzeba budowy ścieżki spacerowo-rowerowej od ulicy Pawłowskiego do zamku w Dzikowie, a trzeci to modernizacja chodnika wzdłuż ul. Konfederacji Dzikowskiej w kierunku kościoła.

Gdzie przepadły nasze projekty?

– Większość chyba wolałaby głosować na siłownię, której na osiedlu nie ma a nie na przykład na kserokopiarkę dla szkoły. Wstyd, że taka rzecz musi być głosowana w budżecie obywatelskim. Oczywiście nie mam nic przeciwko pomocy szkole, ale jest kilka przydatniejszych propozycji, które zmieniają wygląd osiedla a budżet obywatelski przecież po to jest. Czy stać nas tylko na ksero? – złości się mieszkanka osiedla.

Przewodniczący zarządu osiedla Wojciech Wąsik twierdzi, że projekty do Budżetu Obywatelskiego złożył osobiście. Na potwierdzenie przysłał e-mailem skan uchwały zarządu osiedla w sprawie…„zgłoszenia projektu uchwał obywatelskich do budżetu obywatelskiego Miasta Tarnobrzega na 2017 rok.” Dzisiaj sam złożył pisemne zapytanie do prezydenta, dlaczego trzy projekty nie figurują na żadnej z list.

Sprawdziliśmy. Prezydent Grzegorz Kiełb poinformował, że projektów, o których mowa urzędnicy nie otrzymali, zaś dokument, który wpłynął do urzędu z datą 31 sierpnia godz.15.33. nie jest formularzem zgłoszenia do Budżetu Obywatelskiego. To wyjaśnia, dlaczego oczekiwanych przez mieszkańców Dzikowa propozycji nie ma na liście projektów, tych przyjętych i tych odrzuconych.

Uchwała rady osiedla to nie jest zgłoszenie

-Wszystkie osiedla poradziły sobie ze składaniem projektów. Gdyby zarząd osiedla Dzików nie składał pisma w ostatniej chwili, z pewnością miałby jeszcze czas, żeby to zrobić poprawnie. Zasady były jasne, regulamin ogłoszony na stronie internetowej urzędu jest znany. Uchwała rady osiedla nie jest tożsama z formularzem zgłoszeniowym, a przyjęcie jej nie równa się dokonaniu zgłoszenia do Budżetu Obywatelskiego – mówi prezydent Kiełb.

plik518-1-1 plik518-1-3
Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Lokalna aplikacja mobilna Tu Tarnobrzeg wystartowała

rta24.eu18 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021