W Tarnobrzegu

Wściekłość na Dzikowie: Ksero zamiast siłowni !?

Wściekłość na Dzikowie: Ksero zamiast siłowni !?

Czy zarząd osiedla Dzików pozbawił mieszkańców szansy głosowania m.in. na siłownię, którą chcieli sfinansować z Budżetu Obywatelskiego ? Wygląda na to, że doszło do kompromitującej pomyłki.

W chwili, gdy magistrat ogłosił listę projektów osiedlowych ujętych w Budżecie Obywatelskim, mieszkańcy Dzikowa z oburzeniem stwierdzili, że tego się nie spodziewali. Wśród trzech propozycji poddanych pod głosowanie jest rewitalizacja drogi gruntowej od parku dzikowskiego do Muzeum Przemysłu Siarkowego, jest też rewitalizacja zabytkowej fontanny w parku dzikowskim a nawet zakup kserokopiarki do szkoły nr 9.

Nie ma jednak na tej liście ani jednej propozycji rzekomo zgłoszonej do Budżetu Obywatelskiego przez radę osiedla Dzików, która zebrała się w tej sprawie 30 sierpnia. A projekty były trzy. Pierwszy to zagospodarowanie terenu wokół budynku administracji osiedla przy ul. Marczaka wraz z budową m.in siłowni, skateparku, drugi to potrzeba budowy ścieżki spacerowo-rowerowej od ulicy Pawłowskiego do zamku w Dzikowie, a trzeci to modernizacja chodnika wzdłuż ul. Konfederacji Dzikowskiej w kierunku kościoła.

Gdzie przepadły nasze projekty?

– Większość chyba wolałaby głosować na siłownię, której na osiedlu nie ma a nie na przykład na kserokopiarkę dla szkoły. Wstyd, że taka rzecz musi być głosowana w budżecie obywatelskim. Oczywiście nie mam nic przeciwko pomocy szkole, ale jest kilka przydatniejszych propozycji, które zmieniają wygląd osiedla a budżet obywatelski przecież po to jest. Czy stać nas tylko na ksero? – złości się mieszkanka osiedla.

Przewodniczący zarządu osiedla Wojciech Wąsik twierdzi, że projekty do Budżetu Obywatelskiego złożył osobiście. Na potwierdzenie przysłał e-mailem skan uchwały zarządu osiedla w sprawie…„zgłoszenia projektu uchwał obywatelskich do budżetu obywatelskiego Miasta Tarnobrzega na 2017 rok.” Dzisiaj sam złożył pisemne zapytanie do prezydenta, dlaczego trzy projekty nie figurują na żadnej z list.

Sprawdziliśmy. Prezydent Grzegorz Kiełb poinformował, że projektów, o których mowa urzędnicy nie otrzymali, zaś dokument, który wpłynął do urzędu z datą 31 sierpnia godz.15.33. nie jest formularzem zgłoszenia do Budżetu Obywatelskiego. To wyjaśnia, dlaczego oczekiwanych przez mieszkańców Dzikowa propozycji nie ma na liście projektów, tych przyjętych i tych odrzuconych.

Uchwała rady osiedla to nie jest zgłoszenie

-Wszystkie osiedla poradziły sobie ze składaniem projektów. Gdyby zarząd osiedla Dzików nie składał pisma w ostatniej chwili, z pewnością miałby jeszcze czas, żeby to zrobić poprawnie. Zasady były jasne, regulamin ogłoszony na stronie internetowej urzędu jest znany. Uchwała rady osiedla nie jest tożsama z formularzem zgłoszeniowym, a przyjęcie jej nie równa się dokonaniu zgłoszenia do Budżetu Obywatelskiego – mówi prezydent Kiełb.

plik518-1-1 plik518-1-3
Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021

Łączymy siły, aby zagospodarować zdegradowane przestrzenie

rta24.eu6 maja 2021

KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!

rta24.eu6 maja 2021

Akcja edukacyjna Głosu Seniora

rta24.eu6 maja 2021

Święto 3 Maja. w Tarnobrzegu

rta24.eu4 maja 2021