W powiecie

Wsparcie dla Szpitala w Nowej Dębie

Wsparcie dla Szpitala w Nowej Dębie

   Do urzędu został skierowany wniosek dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie Wiesławy Barzyckiej o wsparcie finansowe w obliczu tej trudnej sytuacji, z ukierunkowaniem za zakup podstawowego wyposażenia.

 

– Wystąpię do Rady Miejskiej o wyasygnowanie kwoty 70 tys. zł, aby wspomóc nasz szpital, który boryka się z wieloma problemami, w tym finansowymi. Myślę, że propozycje zmian budżetowych znajdą akceptację radnych, a nawet jestem o tym przekonany – odpowiada na prośbę szpitala burmistrz Wiesław Ordon.

 

Oczywiście, realizacja tego przedsięwzięcia będzie wymagała zmian w budżecie, podjętych przez Radę Miejską. Jak tylko zajdą po temu okoliczności burmistrz wystąpi do Przewodniczącego Rady Miejskiej o zwołanie sesji, aby taka uchwała mogła zostać podjęta.
– W ten sposób chcemy podziękować lekarzom, pielęgniarkom, pomocy szpitalnej za ich postawę w czasie epidemii koronawirusa – mówi W. Ordon.

Dodać należy, że dzięki przychylności prezes Marty Półtorak z Marmy Polskie Folie, której zakład znajduje się w Nowej Dębie, otrzymaliśmy materiał do szycia fartuchów, kombinezonów, a także masek dla personelu naszego szpitala. Zgłosiła się już grupa szwaczek z naszej i sąsiednich gmin, które chcą ten sprzęt ochrony osobistej uszyć. Do tego działania włącza się także starosta Jerzy Sudoł, uruchamiając do tego szycia Warsztaty Terapii Zajęciowej.
– Ta postawa firm, wolontariuszy, samorządowców to wyraz naszej wdzięczności dla tych, którzy na co dzień stają na straży naszego zdrowia – komentuje burmistrz Nowej Dęby.

 

Żródło U.M.i G. Nowa Dęba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” – złóż wniosek!

rta24.eu20 lipca 2021

Koło Wędkarskie Nr 8 w Baranowie Sandomierskim nagrodziło wędkarzy

rta24.eu20 lipca 2021

Widowisko Nocy Świętojańskiej we Wrzawach

rta24.eu9 lipca 2021

Stalowe Dzieciaki i Mistrz Polski w Football Freestyle w Gorzycach

rta24.eu9 lipca 2021