W powiecie

Wsparcie dla Szpitala w Nowej Dębie

Wsparcie dla Szpitala w Nowej Dębie

   Do urzędu został skierowany wniosek dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie Wiesławy Barzyckiej o wsparcie finansowe w obliczu tej trudnej sytuacji, z ukierunkowaniem za zakup podstawowego wyposażenia.

 

– Wystąpię do Rady Miejskiej o wyasygnowanie kwoty 70 tys. zł, aby wspomóc nasz szpital, który boryka się z wieloma problemami, w tym finansowymi. Myślę, że propozycje zmian budżetowych znajdą akceptację radnych, a nawet jestem o tym przekonany – odpowiada na prośbę szpitala burmistrz Wiesław Ordon.

 

Oczywiście, realizacja tego przedsięwzięcia będzie wymagała zmian w budżecie, podjętych przez Radę Miejską. Jak tylko zajdą po temu okoliczności burmistrz wystąpi do Przewodniczącego Rady Miejskiej o zwołanie sesji, aby taka uchwała mogła zostać podjęta.
– W ten sposób chcemy podziękować lekarzom, pielęgniarkom, pomocy szpitalnej za ich postawę w czasie epidemii koronawirusa – mówi W. Ordon.

Dodać należy, że dzięki przychylności prezes Marty Półtorak z Marmy Polskie Folie, której zakład znajduje się w Nowej Dębie, otrzymaliśmy materiał do szycia fartuchów, kombinezonów, a także masek dla personelu naszego szpitala. Zgłosiła się już grupa szwaczek z naszej i sąsiednich gmin, które chcą ten sprzęt ochrony osobistej uszyć. Do tego działania włącza się także starosta Jerzy Sudoł, uruchamiając do tego szycia Warsztaty Terapii Zajęciowej.
– Ta postawa firm, wolontariuszy, samorządowców to wyraz naszej wdzięczności dla tych, którzy na co dzień stają na straży naszego zdrowia – komentuje burmistrz Nowej Dęby.

 

Żródło U.M.i G. Nowa Dęba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Serce na nakrętki

rta24.eu4 marca 2021

Boisko z nową instalacją do nawadniania

rta24.eu3 marca 2021
policja baranów

Nowy Kierownik Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu3 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Remont wieży strażackiej w Dąbrowicy

rta24.eu2 marca 2021

Nietrzeźwa seniorka spała przy drodze

rta24.eu2 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Pamieć o Żołnierzach Wyklętych

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021