wydarzenia

Wspólne posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

Wspólne posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Paweł Bartoszek i wicestarosta Krzysztof Pitra koordynowali wspólne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, jakie odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego, członkowie komisji bezpieczeństwa i porządku, przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, Prokuratury Rejonowej w Tarnobrzegu, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, Powiatowy Inspektor Sanitarny, Powiatowy Lekarz Weterynarii oraz kierownik Inspektoratu PZMiUW w Rzeszowie.

Wspólne posiedzenia odbywają się średnio cztery razy w roku, w celu omówienia najważniejszych zagadnień i problemów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa przez różnego rodzaju służby resortowe na terenie powiatu tarnobrzeskiego.

Ostatnie spotkanie, które prowadził Tadeusz Blacha, główny specjalista ds. zarządzania kryzysowego w powiecie tarnobrzeskim poświęcono między innymi podsumowaniu 2015 roku. – To był spokojny rok. Nie było zagrożenia powodziowego, czyli tego co najbardziej nam dokucza. Z informacji przedstawionych przez szefów poszczególnych jednostek powiatowych wynika, że nie stwierdzono sytuacji zagrożenia. Wyjątkiem jest sprawozdanie Państwowej Straży Pożarnej, która narzeka na wypalanie traw w miesiącach wiosennych. Z kolei Sanepid stwierdził poprawę na wszystkich odcinkach swojej działalności, od żywienia, poprzez wodę, po stanowiska pracy. Wszystkie statystyki pokazują, że Podkarpacie, a więc automatycznie powiat tarnobrzeski należy do najbardziej bezpiecznych rejonów w Polsce – podsumował Tadeusz Blacha.

W 2016 roku wspólne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku odbędzie się trzy razy.

źródło: Powiat Tarnobrzeski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wydarzenia

Więcej w wydarzenia

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

W Nowej Dębie seniorka straciła oszczędności – Policja szuka złodzieja

rta24.eu25 lutego 2021

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Kierowca jechał 112 km/h- Zatrzymany przez grupę SPEED

rta24.eu24 lutego 2021

Poziom wód na rzekach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu24 lutego 2021

Uratowana czapla w Alfredówce

rta24.eu24 lutego 2021

31- latek kradł perfumy znanych marek

rta24.eu24 lutego 2021