wydarzenia

Wspólne posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

Wspólne posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Paweł Bartoszek i wicestarosta Krzysztof Pitra koordynowali wspólne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, jakie odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego, członkowie komisji bezpieczeństwa i porządku, przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, Prokuratury Rejonowej w Tarnobrzegu, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, Powiatowy Inspektor Sanitarny, Powiatowy Lekarz Weterynarii oraz kierownik Inspektoratu PZMiUW w Rzeszowie.

Wspólne posiedzenia odbywają się średnio cztery razy w roku, w celu omówienia najważniejszych zagadnień i problemów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa przez różnego rodzaju służby resortowe na terenie powiatu tarnobrzeskiego.

Ostatnie spotkanie, które prowadził Tadeusz Blacha, główny specjalista ds. zarządzania kryzysowego w powiecie tarnobrzeskim poświęcono między innymi podsumowaniu 2015 roku. – To był spokojny rok. Nie było zagrożenia powodziowego, czyli tego co najbardziej nam dokucza. Z informacji przedstawionych przez szefów poszczególnych jednostek powiatowych wynika, że nie stwierdzono sytuacji zagrożenia. Wyjątkiem jest sprawozdanie Państwowej Straży Pożarnej, która narzeka na wypalanie traw w miesiącach wiosennych. Z kolei Sanepid stwierdził poprawę na wszystkich odcinkach swojej działalności, od żywienia, poprzez wodę, po stanowiska pracy. Wszystkie statystyki pokazują, że Podkarpacie, a więc automatycznie powiat tarnobrzeski należy do najbardziej bezpiecznych rejonów w Polsce – podsumował Tadeusz Blacha.

W 2016 roku wspólne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku odbędzie się trzy razy.

źródło: Powiat Tarnobrzeski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wydarzenia

Więcej w wydarzenia

Policjanci odnaleźli 81-latkę i otoczyli ją opieką

rta24.eu17 września 2021

LOTTO XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym oraz Turniej Nadziei Olimpijskich

rta24.eu17 września 2021

Wypadek w Stalach- Ranni dwaj policjanci

rta24.eu17 września 2021

Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym

rta24.eu16 września 2021

Coraz więcej osób bez maczek w pomieszczeniach, będą wzmożone kontrole

rta24.eu16 września 2021

47-latek z Tarnobrzega z zarzutami o nękanie i groźby

rta24.eu16 września 2021

Tarnobrzeżanka na kajakowych mistrzostwach świata

rta24.eu16 września 2021

Pożar aut ciężarowych w Baranowie Sandomierskim.

rta24.eu15 września 2021

Wypadek w Dymitrowie Dużym. Piesza zginęła pod kołami ciężarówki

rta24.eu15 września 2021