Kronika Policyjna

“Wybuchnie bomba i pozabija wszystkich”

“Wybuchnie bomba i pozabija wszystkich”

W ostatnim czasie do wielu urzędów i instytucji państwowych wpływają informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych. Policja każdorazowo sprawdza te miejsca. Aby doskonalić przyjęte rozwiązania i procedury w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia terrorystycznego, służby ratunkowe i podmioty współdziałające, przeprowadziły w centrum miasta Tarnobrzega ćwiczenia pod kryptonimem „Urząd 2021”.

W budynkach administracji publicznej Urzędu Miasta Tarnobrzega przy ul. Mickiewicza i Kościuszki, odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „Urząd 2021”

Głównym celem szkolenia, było skoordynowanie i doskonalenie umiejętności działań służb ratunkowych i podmiotów współdziałających na zagrożenie terrorystyczne w obiektach administracji publicznej.

W ćwiczenia zaangażowani zostali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, przedstawiciele Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Tarnobrzegu, strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, strażnicy miejscy Urzędu Miasta Tarnobrzega oraz Służby Ratownictwa Medycznego.

O godzinie 10, rozpoczęła się część teoretyczna, w której zostały przedstawione zakresy tematyki przewidywanej do zrealizowania. Prowadzący Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w Tarnobrzegu Przemysław Rawski wspólnie z Naczelnikiem Wydz. Prewencji KMP w Tarnobrzegu podkom. Marcinem Orzechowskim, omówili zasady prawidłowego działania, w przypadkach wystąpienia sytuacji kryzysowych. Podczas prowadzonych ćwiczeń, obecny był I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Tomasz Grazda.

Symulacja ćwiczenia:

W dniu 25 czerwca 2021 r. o godz. 11, na adres mail-owy Prezydenta Miasta Tarnobrzega wpływa wiadomość o następującej treści: „o 11:45 wybuchnie bomba i pozabija wszystkich”. Wiadomość odczytuje pracownica sekretariatu Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Natychmiast o tym fakcie powiadamia swojego przełożonego, który poleca jej powiadomienie Policji. Prezydent Miasta Tarnobrzega zarządza ewakuację osób w budynkach przy ul. Kościuszki 32 i ul. Mickiewicza 7, w Tarnobrzegu. Do działań zadysponowania zostaje Nieetatowa Grupa Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Podczas ćwiczeń ewakuowanych zostało 122 osoby, które po zakończonych działaniach powróciły do swoich zajęć.

Przedsięwzięcia tego typu pozwalają uczyć, doskonalić, sprawdzać i weryfikować przyjętą metodykę reagowania na zdarzenia z kategorii ” zagrożeń terrorystycznych”.

Po zakończeniu ćwiczeń, przedstawiciele kierownictwa wszystkich zaangażowanych służb, podsumowali oraz omówili wyniki przeprowadzonych czynności oraz omówili wdrożone procedury.

 

 

 

 

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci odnaleźli 81-latkę i otoczyli ją opieką

rta24.eu17 września 2021

Wypadek w Stalach- Ranni dwaj policjanci

rta24.eu17 września 2021

Coraz więcej osób bez maczek w pomieszczeniach, będą wzmożone kontrole

rta24.eu16 września 2021

47-latek z Tarnobrzega z zarzutami o nękanie i groźby

rta24.eu16 września 2021

Pożar aut ciężarowych w Baranowie Sandomierskim.

rta24.eu15 września 2021

Wypadek w Dymitrowie Dużym. Piesza zginęła pod kołami ciężarówki

rta24.eu15 września 2021

Policyjni wodniacy podsumowali działania nad Jeziorem

rta24.eu15 września 2021

Areszt tymczasowy dla 25-latka podejrzanego o zabójstwo

rta24.eu14 września 2021

Zatrzymany 22-latek, poszukiwany Europejskim Nakazem Zatrzymania

rta24.eu13 września 2021