kultura i rozrywka

Wygraj Sukces: Staś pojedzie do Eurodisneylandu

Wygraj Sukces: Staś pojedzie do Eurodisneylandu

Stanisław Kukulski zdobył Grand Prix 22. Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Wygraj Sukces. Dziesięciolatek z Warszawy pojedzie na siedmiodniową wycieczkę do Eurodisneylandu pod Paryżem. Nagrodę ufundował prezydent Tarnobrzega.

W tegorocznych eliminacjach konkursu organizowanego przez Tarnobrzeski Dom Kultury i Studio Pro Media Jarosława Piątkowskiego wzięło udział ponad dwa tysiące dzieci i młodzieży. Eliminacje odyły się w 58 miejscowościach. Podczas wczorajszej finałowej gali w TDK zaśpiewali i odebrali nagrody najlepsi ze 135 solistów.

W kategorii dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej wygrała Alicja Młynarczyk z Tomaszowa Mazowieckiego, drugą nagrodę otrzymał Jakub Rogala z Puław, trzecią Maja Kałęka z Suwałk. W kategorii dla starszych klas szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajęła Daria Domitrz z Warszawy, drugie Aleksandra Gąsiorowska z Poznania, zaś trzecie zajęły ex aequo Urszula Zubek z Warszawy i Hanna Lasota z Rydułtowych.

Wśród gimnazjalistów wygrał Oskar Juryś z Ożarowa, drugą nagrodę odebrała Wiktoria Chojcan z Wrocławia, a trzecią – ex aequo – Amelia Kłaniecka ze Słupcy i Piotr Zubek z Warszawy. W kategorii dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych pierwszą nagrodę otrzymała Zuzanna Rosa ze Świątnik Górnych, drugą – Kinga Bodzak z Zakroczymia. Dwie nagrody za trzecie miejsce odebrały Anna Zygmunt z Tarnobrzega oraz Zofia Sydor z Krakowa.

Wokalistów tegorocznego konkursu oceniali Krzysztof Heering, Aneta Figiel, Ewa Niewdana-Hady, Michał Jurkiewicz, Mariusz Ryś oraz aktor Adrian Wiśniewski, który podczas finałowej gali zaśpiewał wspólnie z laureatami.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021

Bezpłatne badania w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lipca 2021

Zaprezentowały się Mazdy. Z charytatywnym oddźwiękiem

rta24.eu21 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” – złóż wniosek!

rta24.eu20 lipca 2021

Koło Wędkarskie Nr 8 w Baranowie Sandomierskim nagrodziło wędkarzy

rta24.eu20 lipca 2021