sport

Wygrana KTS z potknięciem

Wygrana KTS z potknięciem

Nieco więcej sił, niż początkowo zakłady, musiały włożyć zawodniczki KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg we wtorkowe starcie z ekipą Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński. Chociaż tarnobrzeżanki mecz wygrały 3:1, to przegrana Natalii Partyki z Hanną Haponovą była sporym zaskoczeniem.

KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg, jak w każdym sezonie, jest liderem rozgrywek. Za to ekipa Polmlek Zamer Lidzbark obecnie zajmuje czwarte miejsce i co udowodnił wtorkowy mecz, słusznie aspiruje do walki o medale.
Mecz dość gładko rozpoczęła Pan Yingying (KTS), która bez problemów pokonała Alinę Arlouskayę 3:0. Jako druga do stołu podeszła liderka tarnobrzeżanek Li Qian, której przyszło zmierzyć się z … byłą koleżanką z drużyny, Moniką Pietkiewicz, która kilka lat temu sama reprezentowała barwy KTS. Ten pojedynek również nie dostarczył kibicom zbytnich emocji, a wygrana poszczególnych setów do 7, 9 i 2, pokazała, że popularna „Mała” jest w formie.
Sporym zaskoczeniem dla podopiecznych, jak i samego trenera Zbigniewa Nęcka musiała być przegrana reprezentantki Polski, Natalii Partyki z Hanną Hapanovą 2:3.

Pierwszy set Partyka rozstrzygnęła na swoją korzyść. Niestety później już nie było tak różowo. Drugi set padł łupem Ukrainki grającej w barwach Lidzbarku. W trzecim znów lepsza była Partyka, ale niestety to wszystko na co stać było naszą reprezentantkę. Dwa kolejne sety należały do Hapanovej, która nawet jeśli przegrywała w secie 5:8, to i tak potrafiła rozstrzygnąć go na swoją korzyść.

Po porażce Partyki przy stole znów musiała zameldować się Li Qian. Jej przeciwniczką była młoda Białorusinka, której w pojedynku z doświadczoną Qian udało się urwać zaledwie seta.
Po dwu i pół godzinnym meczu tarnobrzeżanki mogły z satysfakcją wracać do domu. Następny ligowy mecz podopieczne trenera Nęcka zagrają przed własną publicznością 30 marca, kiedy podejmować będą zajmującą drugą lokatę w tabeli, ekipę GLKS WANZL SCANIA Nadarzyn. Na trzy kolejki przed końcem fazy zasadniczej KTS ma na sowim koncie 30 punktów zdobytych w 15 meczach. Oczywiście żadnej drużynie nie udało się jeszcze w tym sezonie pokonać tarnobrzeżanek. Na drugim miejscu jest ekipa z Nadarzyna, która ma tylko 6 punktów mniej, ale jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania.

Alina Arlouskaya – Pan Yingying 0:3 (-9, -5, -8)
Monika Pietkiewicz – Li Qian 0:3 (-7, -9, -2)
Hanna Haponova – Natalia Partyka 3:2 (-7, 7, -8, 9, 10)
Alina Arlouskaya – Li Qian 1:3 (-4, 8, -5, -7)

Foto: www.kts-tarnobrzeg.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Złote medale dla Alberta Borkowskiego i Igora Majewskiego

rta24.eu10 maja 2021

KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!

rta24.eu6 maja 2021

Srebrny medal Jana Paula na pływalni Olimpijskie w Lublinie

rta24.eu27 kwietnia 2021

Złoto i srebro Alberta Borkowskiego w Warszawie

rta24.eu26 kwietnia 2021

Grand Prix Polski Juniorów Młodszych i Młodzików w badmintonie na Śląsku

rta24.eu22 kwietnia 2021

Majewski, Borkowski, Kraska z medalami

rta24.eu19 kwietnia 2021

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021

Bartłomiej Skwara i Igor Majewski medaliści w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat

rta24.eu29 marca 2021

UKS Delfin Tarnobrzeg -18 medali, 3 miejsce drużynowo

rta24.eu22 marca 2021