W powiecie

Wynosili ze sklepów alkohol kosmetyki ubrania

Wynosili ze sklepów alkohol kosmetyki ubrania

Od stycznia 2020 r. tarnobrzescy policjanci odnotowali 134 przypadki kradzieży nieprzekraczających kwoty 500 złotych. To głównie kradzieże sklepowe, podczas których z półek znikały najczęściej alkohol, słodycze, kawy oraz kosmetyki. Tylko wczoraj, na kradzieżach sklepowych w Tarnobrzegu, zostały ujęte 4 osoby. Na miejscu interweniowały policyjne patrole.

Wczoraj w południe policjanci interweniowali na miejscu kradzieży sklepowej przy ul. Plac Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Funkcjonariusze ustalili, że 33-letni mężczyzna, będąc w sklepie, zabrał z półki przekąski. Na kradzieży mężczyznę przyłapał pracownik, który na miejsce wezwał policjantów. Towar o wartości 30 zł, trafił z powrotem do sprzedaży. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.

Tego samego dnia przed godz. 16, policjanci zostali wezwani na miejsce kradzieży sklepowej do marketu przy ul. Sikorskiego w Tarnobrzegu. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta usiłowała wynieść ze stoiska spodnie. Towar, o wartości około 50 zł, wrócił do sklepu, a sprawczyni opuściła market 100 złotowym mandatem.

W innym sklepie młoda kobieta została ujęta na kradzieży pudru do twarzy. Policjanci, wyjaśniając okoliczności zdarzenia, nie mieli wątpliwości co do czynu sprawczyni, ponieważ nagrała ją sklepowa kamera. Podobnie jak pozostali, kobieta została ukarana mandatem.

Po godz. 21, do marketu spożywczego w Tarnobrzegu przyszedł mężczyzna, który ze stoiska z alkoholami, ukradł wódkę. Sprawca kradzieży dodatkowo nie miał zasłoniętych ust i nosa. Za popełnione wykroczenie i naruszenie obowiązujących ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, został ukarany mandatami  na kwotę 1000 zł.

Zgodnie z nowelizacją kodeksu wykroczeń, która weszła w życie w listopadzie 2018 roku, kradzież rzeczy o wartości powyżej 500 zł jest przestępstwem, za którą grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Natomiast kradzieże poniżej tej kwoty, kwalifikowane są jako wykroczenie, zagrożone karą grzywny.

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021

Poziom wód na rzekach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu24 lutego 2021

Uratowana czapla w Alfredówce

rta24.eu24 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

“Zakręcona akcja” pod OSP Grębów

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

DEZAMET wsparł ZS 2 w Nowej Dębie

rta24.eu16 lutego 2021

Pożar domu jednorodzinnego w Gągolinie! Wsparcie z Tarnobrzega

rta24.eu12 lutego 2021