kultura i rozrywka

XVIII Tydzień Bibliotek „Znajdziesz mnie w bibliotece”

XVIII Tydzień Bibliotek „Znajdziesz mnie w bibliotece”

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. M. Marczaka już po raz osiemnasty włączy się do ogólnopolskiego programu Tygodnia Bibliotek. Tegoroczne hasło „Znajdziesz mnie w bibliotece” zachęca do odwiedzania bibliotek i poszukiwania interesujących nas książek oraz udziału w organizowanych imprezach czytelniczych. Pozwala ono również popatrzeć na bibliotekę, jako na miejsce, które nic nie wymusza, a jedynie zaprasza, pozostawiając pełną dowolność w skorzystaniu z tego zaproszenia. Dlatego też serdecznie zachęcamy do udziału w ciekawych i zróżnicowanych zajęciach przygotowanych przez bibliotekarki, odbywających się zarówno w formie wirtualnej, jak i tradycyjnej. Wśród nich znajdą się wystawki książek i prezentacje on-line, głośne czytania a także konkursy plastyczno-literackie oraz edukacyjny dotyczący historii Biblioteki. Jednak to nie wszystkie atrakcje.

Tydzień Bibliotek rozpocznie akcja „Książka z niespodzianką”. Każde dziecko, które 10 maja odwiedzi Bibliotekę Główną bądź którąś z filii i wypożyczy książki otrzyma drobny upominek. W czasie trwania Tygodnia Bibliotek, w Bibliotece Głównej oraz filiach dzieci będą mogły, na przygotowanych banerach, wypisywać tytuły przeczytanych i wartych polecenia książek. Dodatkowo w Filii nr 5 na os. Wielowieś wszystkie chętne dzieci mogą zamienić się w artystów i stworzyć książkowe dzieła na rozwieszonej przed biblioteką folii oraz wziąć udział w queście literacko-geograficznym. Natomiast w Filii nr 1 na os. Serbinów, 14 maja zostanie przypomniany Dzień Polskiej Niezapominajki.

Na Facebooku udostępnione będą także warsztaty plastyczne, prezentacje książek znajdujących się w Filii nr 8 a także głośne czytanie bajki Czesława Janczarskiego.

Jednocześnie zapraszamy czytelników do udziału w ankiecie dotyczącej pracy naszej Biblioteki, w wersji papierowej dostępnej w agendach i filiach, w wersji elektronicznej zamieszczonej na Facebooku.

Pełny program Tygodnia Bibliotek oraz regulaminy konkursów znajdują się na stronie biblioteki i Facebooku.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Spotkanie autorskie z Michałem Śmielakiem

rta24.eu16 czerwca 2021

Kolejne odkomarzanie w Tarnobrzegu- harmonogram

rta24.eu16 czerwca 2021

Drogi nad Jeziorem Tarnobrzeskim oddano do użytku

rta24.eu15 czerwca 2021

Prezydent podziękował seniorowi rodu Tarnowskich

rta24.eu15 czerwca 2021

Maleńczuk wystąpi w TDK-u

rta24.eu15 czerwca 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu15 czerwca 2021

W Gorzycach dzień Dziecka się nie kończy

rta24.eu10 czerwca 2021

Konkurs na maskotkę „Przedsiębiorczy Wisłosanek” rozstrzygnięty

rta24.eu9 czerwca 2021

Zespół Jamniczanki zdobył nagrodę publiczności

rta24.eu9 czerwca 2021