Kronika Policyjna

Z działkowcami o bezpieczeństwie

Z działkowcami o bezpieczeństwie

Wiosna to okres, w którym działkowicze wolny czas poświęcają pracom w ogrodach działkowych. O roli współpracy i wspólnym dbaniu o bezpieczeństwo w ogrodach działkowych rozmawiali na dzisiejszym spotkaniu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu z prezesami Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Była to także okazja do podsumowania dotychczasowej współpracy z działkowcami.

1349046679

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zorganizowali spotkanie z prezesami ogrodów działkowych z miasta Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Tematem spotkania było omówienie głównych celów i metod realizacji wdrożonego w listopadzie 2015 roku programu prewencyjnego “Bezpieczny Ogród”. Zaproszenia na spotkanie przyjęli: Wiceprezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Rzeszowie delegatura w Tarnobrzegu Jan Lis, przewodniczący Komisji „Bezpieczny Ogród” Stefan Staniec, prezesi i gospodarze ogrodów działkowych miasta Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego, funkcjonariusze straży miejskiej w Tarnobrzegu i Nowej Dębie.

1393211179

Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu pełniący obowiązki nadkom. Stanisław Sekuła otwierając spotkanie, przywitał wszystkich prezesów Rodzinnych Ogródków Działkowych i podkreślił bardzo ważną rolę współpracy między działkowiczami, a policją we wspólnym dbaniu o bezpieczeństwo na terenie ogrodów działkowych. Dzielnicowi przypomnieli główne cele programu „Bezpieczny Ogród”, rozmawiali o zjawiskach ograniczania i wyeliminowania zagrożeń oraz czynników kryminogennych mających wpływ na poczucie bezpieczeństwa działkowców, ochronę mienia na terenach ogrodów działkowych.

1739926198

Podczas dalszej części dyskusji działkowcy deklarowali wolę współpracy i współdziałania z Policją w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ograniczaniu aktów wandalizmu. W spotkaniu uczestniczyło 38 osób. Policjanci przypominali:

Sprzymierzeńcem w trosce o bezpieczeństwo na naszej działce jest czujne oko sąsiada. W większości działkowcy dobrze się znają, dlatego reagujmy zawsze w przypadku, gdy zauważymy obce osoby w okolicy.
O każdym niepokojącym przypadku informujmy policję dzwoniąc na numer 997.

źródło: KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Kolizja w Gorzycach

rta24.eu10 maja 2021

W Dąbrowicy doszło do pożaru mieszkania po wybuchu gazu

rta24.eu9 maja 2021

W terenie zabudowanym jechał 131 km/h, zatrzymany przez SPEED

rta24.eu6 maja 2021

W majowy weekend było bezpiecznie

rta24.eu4 maja 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021

Dbajmy o mienie w naszych ogródkach działkowych

rta24.eu29 kwietnia 2021

8 osób zajmujących się „biznesem narkotykowym”, w rękach policji

rta24.eu28 kwietnia 2021