W powiecie

Z klocków Lego budują prawdziwe roboty

Z klocków Lego budują prawdziwe roboty

Jak budować roboty i w jaki sposób je programować? Taką wiedzę zdobywają uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sokolnikach.

Od początku grudnia 2017 roku 120 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sokolnikach uczestniczy w zajęciach informatycznych w ramach projektu Geniusz IT, realizowanego z Działania 9.2 RPO WP.
Uczniowie, podzieleni na 15 grup, uczestniczą w zajęciach dodatkowych tj.: warsztaty w cyberprzestrzeni oraz warsztaty z programowania. Zajęcia odbywają się poza godzinami lekcyjnymi, są prowadzone przez wcześniej przeszkolonych nauczycieli.

– Na warsztatach w cyberprzestrzeni dzieci uczą się bezpiecznego korzystania z Internetu, dowiadują się na czym polega cyberprzemoc i jak na nią reagować oraz gdzie szukać pomocy kiedy jest się jej ofiarą. Dzieci uczą się odpowiednio zachowywać w sieci i tego, że nikt nie jest anonimowy oraz że „nigdy nie wiesz, kto jest po drugiej stronie” – opowiada Magdalena Wrońska, koordynator gminny projektu, pracownik Urzędu Gminy Gorzyce.

Zajęcia z programowania prowadzone są z wykorzystaniem klocków Lego Mindstorms Education EV3 oraz tabletów. W pierwszej fazie uczniowie, zgodnie z instrukcją lub własnym pomysłem, budują z klocków maszyny, a następnie programują ich poruszanie się. Dzięki temu maszyny zamieniają się w wykonujące polecenia ucznia roboty. Zajęcia te kształtują u uczniów myślenie komputacyjne, uczą też jak kreatywnie rozwiązywać problemy za pomocą narzędzi informatycznych.

Warsztaty w ramach projektu będą prowadzone do 30 czerwca 2018 r. Zakupiony w ramach projektu sprzęt staje się własnością szkoły. Gmina Gorzyce z tytułu realizacji projektu nie ponosi żadnych kosztów.

Materiały prasowe

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021