W Tarnobrzegu

Z Nowej Dęby do Strasburga

Z Nowej Dęby do Strasburga

Jeszcze w tym roku, 12 grudnia, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie będą w Parlamencie Europejskim reprezentować Polskę. I to nie pierwszy raz.

Wyjazd do Europarmalentu to nagroda za wygraną w dwuetapowym konkursie „Euroscola”. W pierwszej części eliminacji należało wykazać się wiedzą o Europie, a w drugiej nakręcić film na temat nieprawdziwych informacji o Unii Europejskiej. Film pod nazwą „Krzywizna banana i marchewka, która jest owocem” zdobył (wraz z trzema innymi zespołami) pierwsze miejsce w Polsce. Autorami filmu byli: Jurand Plaskota, Maciek Misiak, Kacper Puzio, Kuba Franuszkiewicz, Wiktoria Serafin i Patrycja Wilk, opiekunem uczniów był Edward Stelmach.

W ogólnopolskim konkursie wzięło udział 130 zespołów, a Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie drużyna osiągnęła maksymalną do uzyskania liczbę punktów. Dzięki wygranej, 24 uczniów z nowodębskiej szkoły w grudniu wyjedzie do Francji reprezentować Polskę w Parlamencie Europejskim. Oprócz “filmowców” będą to uczniowie wyróżniający się w nauce oraz laureaci szkolnego konkursu wiedzy o UE.

“Euroscola” to program, w ramach którego uczniowie w wieku od 16 do 18 lat z różnych krajów Unii Europejskiej przybywają do Strasburga i na jeden dzień stają się młodzieżowymi posłami do Parlamentu Europejskiego (MEP). Jako posłowie debatują, negocjują, głosują i przyjmują uchwały związane z prawdziwymi problemami UE. „Euroscola” odbywa się kilkanaście razy w ciągu roku, a w każdej z sesji uczestniczy jedynie jedna szkoła z danego kraju UE.

Jest to kolejne wyróżnienie dla Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie, którego uczniowie uczestniczyli w sesjach w Strasburgu już trzykrotnie (w 2010, 2013 i 2017 roku).

Materiały prasowe

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Obowiązkowe wyposażenie roweru

rta24.eu30 maja 2020

Senior przekroczył dozwoloną prędkość- stracił prawo jazdy

rta24.eu29 maja 2020

Dekret o obowiązku uczestnictwa we Mszy św.

rta24.eu29 maja 2020

Siłownie i place zabaw otwarte już jutro

rta24.eu29 maja 2020

Szpital powiatowy ponownie uruchamia oddział wewnętrzny

rta24.eu29 maja 2020

Od poniedziałku znowu polecimy z Jasionki do Warszawy!

rta24.eu29 maja 2020

Kolizja z sarną w Gorzycach

rta24.eu28 maja 2020

Pomóżmy im wygrać Podwórko Talentów Nivea

rta24.eu28 maja 2020

PGKiM ogłosiło przetarg rozbudowy głębinowego ujęcia wody

rta24.eu28 maja 2020