W Tarnobrzegu

Za wzorowy rozwój rodzinnej pieczy zastępczej

Za wzorowy rozwój rodzinnej pieczy zastępczej

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu po raz pierwszy został wyróżniony za wzorowy rozwój rodzinnej pieczy zastępczej. Nagrodę przyznano trzynastu z blisko czterystu powiatów w Polsce.

Uroczystość odbyła się w ubiegłym tygodniu podczas IV Kongresu Rodzicielstwa Zastępczego w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie. Wyróżnienie przyznane przez ogólnopolską Koalicję na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej odebrały Elżbieta Miernik – Krukurka, dyrektor MOPR oraz Barbara Zych, doradca prezydenta Tarnobrzega ds. zdrowia. Przy wyborze wyróżnionych powiatów kapituła konkursu brała pod uwagę m. in. dane Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, rekomendację organizacji pozarządowej i rodziców zastępczych. Wyróżnienia za wkład w rozwój rodzinnej opieki zastępczej oraz podejmowanie wysiłków, aby dobrze realizować zapisy Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej przyznano dopiero po raz drugi. W tym roku otrzymały je trzy miasta na prawach powiatu i dziesięć powiatów ziemskich.

wyroznienie (2)

– Otrzymane wyróżnienie, to docenienie przede wszystkim pracy zespołu ds. pieczy zastępczej, który działa w MOPR. Nasze działania zawsze nakierowane są na zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i miłości tym najmniejszym mieszkańcom naszego miasta, których los niekiedy tak okrutnie potraktował – mówi Elżbieta Miernik – Krukurka.

W Kongresie oprócz dyrektora MOPR udział wzięła także Małgorzata Orłowska, która wraz z mężem utworzyła rodzinę zastępczą. Jak informuje MOPR, W tegorocznej edycji Kongresu uczestniczyło ok. 350 osób. Tym razem tematem przewodnim był przebieg deinstytucjonalizacji w zakresie opieki zastępczej w Polsce. Kongres był dobrą okazją do zaprezentowania dobrych praktyk w zakresie rozwoju rodzinnej opieki zastępczej. W czasie Kongresu prelegentami byli psycholodzy, sędziowie, pedagodzy, pracownicy socjalni i samorządowi oraz eksperci zagraniczni m.in. psycholog Chris Taylor z Wielkiej Brytanii i Niels P. Rygaard z Danii. W kongresie brał udział także Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka.

WW
Fot. MOPR

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

rta24.eu21 czerwca 2021

Groźne zderzenie na ulicy Kopernika.

rta24.eu21 czerwca 2021

III Gala „Kobiety na medal”

rta24.eu21 czerwca 2021

3-latek zgubił rodziców nad jeziorem. Pomogli policyjni wodniacy

rta24.eu21 czerwca 2021

Wykaz punktów kontroli autobusów – wakacje 2021

rta24.eu21 czerwca 2021

Woda święcona z dystrybutora

rta24.eu19 czerwca 2021

Zmiany w dodatkach mieszkaniowych od 1 lipca 2021

rta24.eu18 czerwca 2021

Zagra orkiestra, zatańczą mażoretki – zapraszamy na niedzielny koncert

rta24.eu18 czerwca 2021

Plan Miasta Tarnobrzega. Nowe tablice już zamontowane

rta24.eu17 czerwca 2021