W Tarnobrzegu

Za wzorowy rozwój rodzinnej pieczy zastępczej

Za wzorowy rozwój rodzinnej pieczy zastępczej

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu po raz pierwszy został wyróżniony za wzorowy rozwój rodzinnej pieczy zastępczej. Nagrodę przyznano trzynastu z blisko czterystu powiatów w Polsce.

Uroczystość odbyła się w ubiegłym tygodniu podczas IV Kongresu Rodzicielstwa Zastępczego w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie. Wyróżnienie przyznane przez ogólnopolską Koalicję na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej odebrały Elżbieta Miernik – Krukurka, dyrektor MOPR oraz Barbara Zych, doradca prezydenta Tarnobrzega ds. zdrowia. Przy wyborze wyróżnionych powiatów kapituła konkursu brała pod uwagę m. in. dane Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, rekomendację organizacji pozarządowej i rodziców zastępczych. Wyróżnienia za wkład w rozwój rodzinnej opieki zastępczej oraz podejmowanie wysiłków, aby dobrze realizować zapisy Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej przyznano dopiero po raz drugi. W tym roku otrzymały je trzy miasta na prawach powiatu i dziesięć powiatów ziemskich.

wyroznienie (2)

– Otrzymane wyróżnienie, to docenienie przede wszystkim pracy zespołu ds. pieczy zastępczej, który działa w MOPR. Nasze działania zawsze nakierowane są na zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i miłości tym najmniejszym mieszkańcom naszego miasta, których los niekiedy tak okrutnie potraktował – mówi Elżbieta Miernik – Krukurka.

W Kongresie oprócz dyrektora MOPR udział wzięła także Małgorzata Orłowska, która wraz z mężem utworzyła rodzinę zastępczą. Jak informuje MOPR, W tegorocznej edycji Kongresu uczestniczyło ok. 350 osób. Tym razem tematem przewodnim był przebieg deinstytucjonalizacji w zakresie opieki zastępczej w Polsce. Kongres był dobrą okazją do zaprezentowania dobrych praktyk w zakresie rozwoju rodzinnej opieki zastępczej. W czasie Kongresu prelegentami byli psycholodzy, sędziowie, pedagodzy, pracownicy socjalni i samorządowi oraz eksperci zagraniczni m.in. psycholog Chris Taylor z Wielkiej Brytanii i Niels P. Rygaard z Danii. W kongresie brał udział także Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka.

WW
Fot. MOPR

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021