Fotorelacje

Zabójcze trzy minuty Siarkowców

Spisywani na porażkę po fatalnej grze piłkarze Siarki Tarnobrzeg w ciągu ostatnich trzech minut meczu nie tylko doprowadzili do remisu, ale pokonali na własnym stadionie Puszczę Niepołomice 3:2! Katem gości okazał się Krzysztof Ropski, który zaliczył dwa trafienia w końcówce.

Mecz od początku nie układał się podopiecznym trenera Włodzimierza Gąsiora. Już w piątej minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie po trafieniu Marcina Orłowskiego. Wcześniej rajd z piłką przeprowadził były piłkarz Siarki Maciej Domański, który uderzył zza pola karnego, ale stojący w bramce Siarki Dybowski wybił futbolówkę przed siebie. Do piłki dopadł właśnie Orłowski, który dał swojemu zespołowi prowadzenie. Do wyrównania tarnobrzeżanie doprowadzili dopiero w 39 minucie. Z ponad dwudziestu metrów uderzył Grzegorz Płatek, a piłka wpadła do braki po rykoszecie.

Po kiepskiej pierwszej połowie, druga w wykonaniu gospodarzy była jeszcze gorsza. Przez 40 minut Siarkowcy ani razu nie zagrozili bramce Puszczy. Co więcej, na palcach jednej ręki można policzyć minuty spędzone przez Siarkowców w pobliżu pola karnego rywali. Ale na szczęście za ładną grę punktów nie przyznają, a jak pokazuje wynik, nie trzeba grać efektownie tylko efektywnie.

Piłkarze z Niepołomic ponownie na prowadzenie wyszli już w 54 minucie po mocnym strzale w długi róg Bartosza Żurka. Jednak to piłkarze trenera Tomasza Tułacza mogą sobie pluć w brodę, bo trzykrotnie mogli „dobić” gospodarzy. Siarkowców dwa razy ratował słupek, a raz poprzeczka. W grze podopiecznych trenera Gąsiora brakowało dziś wszystkiego zaczynając od pomysłu na grę. Wiele strat, brak precyzji i kondycji przemawiał raczej za tym, że piłkarze Siarki w kiepskim stylu pożegnają się z kibicami przed przerwą zimową. Nic jednak bardziej mylnego. Gospodarze dopiero w 90 minucie zapędzili się w pole karne rywala i doprowadzili do wyrównania. Wysokie podanie za linię obrony Puszczy otrzymał Krzysztof Ropski, który wślizgiem uprzedził wychodzącego z bramki Staniszewskiego i posłał piłkę między słupki.  Piłkarze Siarki uwierzyli chyba w zwycięstwo, a zmęczeni goście cieszyli się już z remisu, kiedy gospodarze zadali ostateczny cios. Tarnobrzeżanie wyszli ze znakomitą kontrą prawą stroną boiska. Idealne podanie po ziemi w pole karne i ponownie do bramki przyjezdnych trafił Ropski, który został bohaterem meczu.

Dzisiejszy mecz miał też szczególny smaczek. Na ławkach trenerskich zasiedli dwaj mielczanie, Włodzimierz Gąsior, trener Siarki i Tomasz Tułacz, były trener Siarki, który obecnie prowadzi Puszczę Niepołomice. Na początku sezonu to trener Tułacz cieszył się z wygranej 3:0 z Siarką. Tym razem jednak musi przełknąć gorycz porażki. Dziś w zespole Siarki na boisku zameldowało się aż siedmiu młodzieżowców, w tym sześciu wyszło w podstawowej jedenastce.

Dzięki dzisiejszej wygranej Siarka Tarnobrzeg ma na swym koncie 30 punktów i tylko jeden punkt straty dzieli ją od będącej na czwartym miejscu w tabeli Puszczy Niepołomice. Tarnobrzeżanie, więc kończą 2016 rok w bardzo dobrych humorach.

Siarka Tarnobrzeg – Puszcza Niepołomice 3:2 (1:1)

0:1 – Orłowski 5’

1:1 – Płatek 39’

1:2 – Żurek 54’

2:2 – Ropski 90’

3:2 – Ropski 90+2’

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski – Grzesik, Waleńcik, Stefanik (C), Dawidowicz, Stromecki, Płatek, Suchecki, Tomalski, Ropski, Żebrakowski
Rezerwowi: Beszczyński, Przewoźnik, Szewc, Wawrylak, Chowański, Lewandowski

Puszcza Niepołomice: Staniszewski – Zagórski, Czarny, Stawarczyk, Mikołajczyk, Uwakwe, Kotwica, Domański, Żurek, Łączek, Orłowski
Rezerwowi: Sobieszczyk, Gajewski, Krzysztoń, Lepiarz, Radziemski, Wójcik, Furtak

Kartki:   30. Żebrakowski (SRK), 49. Tomalski (SRK), 87. Lewandowski (SRK) – 51. Żurek (PSZ), 63. Stawarczyk (PSZ), 68. Radziemski (PSZ), 78. Orłowski (PSZ), 83. Łaczek (PSZ), 85. Kotwica (PSZ)

Sędziowie: Bukowczan – Lis, Szypuła, Kruczyński.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *