W Tarnobrzegu

Zabrakło pieniędzy ? Miasto bez wsparcia, musi liczyć na siebie

Zabrakło pieniędzy ? Miasto bez wsparcia, musi liczyć na siebie

Na liście powiatowych projektów, które dostaną dofinansowanie z programu rozwoju infrastruktury drogowej nie ma przebudowy ulicy Kopernika w Tarnobrzegu. Oznacza to, że miasto musi samo udźwignąć wielomilionową inwestycję.

Gdy wojewoda podkarpacki Ewa Leniart ogłosiła listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 zaczęto w Tarnobrzegu spekulować, że wniosek o dofinansowanie 50 proc. przebudowy przepadł, bo taka jest cena za odsunięcie PiS od władzy w mieście.

Emocje studzą urzędnicy, podkreślając, że pieniędzy na drogowe inwestycje z tego programu jest po prostu mniej. Z zapowiedzianej puli 63 milionów złotych Podkarpacie otrzymało niespełna 50 mln zł. Rozdzielono je po połowie na 24 inwestycje gminne i 12 powiatowych z najwyższą punktacją. Wart 4,4 mln zł tarnobrzeski projekt, o którym mówiło się, że jest wysoko na zatwierdzonej liście rankingowej obejmującej 29 zadań ostatecznie znalazł się na 21 miejscu przesuwając się z pozycji 24.

Nie oznacza to jednak wstrzymania inwestycji. Przebudowa ulicy Kopernika musi być wykonana do końca roku. W budżecie miasta zarezerwowana jest na ten cel cała kwota.

– Nie dopatrujemy się w rozdziale pieniędzy niczyjej złośliwości. Liczymy na to, że otrzymamy dofinansowanie, że znajdą się oszczędności poprzetargowe, ale póki co musimy liczyć na siebie – podkreśla prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb.

W styczniu miasto ogłosi przetarg na wykonawcę.

img_0352

Wioletta Wojtkowiak

Fot. Bogdan Mysliwiec

3 komentarze

Komentarze

 1. Max

  11 stycznia 2017 at 15:44

  I po raz kolejny PIS pokazał jak mu zależy na wspieraniu finansowym inwestycji w Tarnobrzegu. Pewne jest że jak będą najbliższe wybory to zapewne o Tarnobrzegu sobie przypomną. Żenada

 2. Mieszkaniec Kopernika

  12 stycznia 2017 at 09:10

  Tos nas Panie Radny Nowak urządził z tym twoim pomysłem. Takie spotkania z mieszkańcami pukanie od drzwi do drzwi za podpisaniem umowy między innymi i ja podpisalal a teraz co BAGNO Pan radny Nowak będzie się chwalil co to nie zrobił dla osiedla Siarkowiec a czy pochwali sie ze my mieszkancy zrobilsmy to za nasze pieniadze. Ech to samo co tato!

  • Tbg

   13 stycznia 2017 at 11:20

   Ale najważniejsze ze wczoraj Radny Nowak podczas swojego wystąpienia na sesji Rady Miasta pochwalił się ze był jednym ze współautorów zwołania sesji nadzwyczajnej w sprawie debaty oświatowej. Myślę ze jest to wyczyn godny przyznania medalu Sigillum Civis Virtuti.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

GDDKiA gotowa do okresu zimowego

rta24.eu27 listopada 2020

Tegoroczna Wigilia z ograniczoną liczbą gości

rta24.eu27 listopada 2020
ops gorzyce

Ogłoszenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzycach

rta24.eu26 listopada 2020

26-latek swoją niebezpieczną jazdę zakończył w areszcie

rta24.eu26 listopada 2020

Zdolni uczniowie tarnobrzeskiego „Rolnika”

rta24.eu26 listopada 2020

Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia

rta24.eu25 listopada 2020

Centrum Dąbrowicy w nowej odsłonie

rta24.eu25 listopada 2020

Akcja “Zbieramy nakrętki” – Pomagamy Bartusiowi !

rta24.eu25 listopada 2020

Ambasadorzy Nowej Dęby!

rta24.eu25 listopada 2020