W Tarnobrzegu

Zadał babci 32 ciosy nożem. Nie wie, co w niego wstąpiło

Zadał babci 32 ciosy nożem. Nie wie, co w niego wstąpiło

Przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu rozpoczął się proces 35-letniego Rafała G. ze Stalowej Woli oskarżonego o usiłowanie zabójstwa babci. 81-letnia kobieta przeżyła tylko dzięki szybkiej pomocy.

Do tragicznego zdarzenia doszło 16 czerwca ubiegłego roku w mieszkaniu przy ul. Czarnieckiego w Stalowej Woli. Tego dnia Rafał G. oglądał ze znajomymi mecz Polska-Niemcy. Podczas kibicowania biesiadnicy raczyli się alkoholem. Kiedy goście rozeszli się do domów, mężczyzna położył się spać. Po pewnym czasie 81-latkę zaniepokoiły dochodzące zza drzwi odgłosy. Weszła do pokoju wnuka zaskoczona, że mówi sam do siebie. Zwróciła mu uwagę, że chyba piwo tak źle na niego działa i wróciła do siebie.

1-_DSC1449

Gdy pierwszy nóż złamał się, poszedł po drugi

Nie wiadomo dlaczego, ale Rafał G. wpadł wtedy w szał. Z kuchennym nożem poszedł do pokoju babci i rzucił się na leżącą w łóżku. Dziś przed sądem potwierdził wcześniejsze wyjaśnienia, jakie złożył po zatrzymaniu. Utrzymuje, że nie pamięta, co się z nim działo i co w niego wstąpiło.

– Nie chciałem zabić babci, nie miałem takiego zamiaru, nie wiem jak to się stało, co skłoniło mnie, że poszedłem po nóż i zacząłem uderzać. Pierwszy nóż złamał się i skaleczył mnie w rękę. Poszedłem po drugi i zadawałem babci ciosy nożem.Nie wiem, po co poszedłem po drugi nóż, nie wiem co do tego mnie skłoniło. Awanturę usłyszał sąsiad, który zadzwonił po policję – mówił oskarżony.

Pomiędzy pierwszym a drugim atakiem nożownika kobiecie udało się sięgnąć po telefon i prosić o pomoc. Nadejście policji uratowało seniorkę. Zatrzymany pod zarzutem usiłowania zabójstwa Rafał G. miał 0,33 promila alkoholu.

1-_DSC1462

Z więzienia napisał list. Przepraszał

Starsza pani wychowywała i utrzymywała 35-latka od dzieciństwa. Była jego rodziną zastępczą, odkąd matce ograniczono prawa rodzicielskie z powodu nadużywania alkoholu. Uzależniony był także Rafał G. Dwa razy był na leczeniu odwykowym w szpitalu. Był też karany za kradzieże i rozboje. Jako nastolatek przebywał w poprawczaku.

Z akt śledztwa wynika, że życie pod jednym dachem z wnukiem nie było dla starszej pani łatwe. Znęcał się nad nią. Policja założyła rodzinie „Niebieską kartę”. Po swoim bestialskim czynie Rafał G. z więzienia napisał list, w którym przeprosił babcię. Kobieta, w co trudno uwierzyć, wybaczyła swojemu oprawcy.

1-_DSC1466

1-_DSC1472

Wioletta Wojtkowiak

Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Ruszają doraźne naprawy dróg

rta24.eu12 maja 2021

Odbierz swoje maseczki- Rusza drugi etap dystrybucji

rta24.eu12 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021

Łączymy siły, aby zagospodarować zdegradowane przestrzenie

rta24.eu6 maja 2021