Kronika Policyjna

Zadbajmy o bezpieczeństwo odwiedzając groby

Zadbajmy o bezpieczeństwo odwiedzając groby

Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych to czas, kiedy nasze wizyty na cmentarzach są coraz częstsze. Odwiedzając groby naszych najbliższych, często zapominamy o podstawowych zasadach ostrożności. Niestety naszą nieuwagę na cmentarzach mogą wykorzystać złodzieje, a dłuższą nieobecność w mieszkaniach – włamywacze

Wraz ze zbliżającym się dniem 1 listopada, wielu z nas wybierze się na cmentarz, aby porządkować groby naszych bliskich. Pamiętajmy jednak, aby w tym czasie nie pozostawiać swoich rzeczy osobistych bez nadzoru. Nie zostawiajmy torebek, saszetek oraz innych wartościowych rzeczy na sąsiednich nagrobkach, czy ławeczkach. Klucze i dokumenty starajmy się mieć zawsze przy sobie. Przedmioty, które są wartościowe, a nie musimy ich ze sobą zabierać, pozostawmy w domu. Nie zabierajmy również na cmentarze dużej ilości pieniędzy.

W dniu 1 listopada duża część z nas odwiedzi groby najbliższych w swoich miejscowościach. Jednak wiele osób wybierze się w dłuższą podróż. Na taką okazję czekają włamywacze. Policja apeluje o zwiększenie czujności oraz prawidłowe zabezpieczenie swoich domów przed włamaniem.

Przypominamy – aby uchronić się przed włamaniem, należy przede wszystkim zadbać o prawidłowe zabezpieczenie domów, zamykanie drzwi oraz okien. Nie zaszkodzi również, aby wewnątrz domu pozostawić włączone światło, może to być nawet kontaktowa lampka, która emituje delikatne światło, sugerując, że jednak ktoś znajduje się w domu. Zniechęcić złodzieja można również montując światło zewnętrzne z czujnikiem ruchu. Nie należy pozostawiać cennych rzeczy w miejscach łatwo dostępnych i przewidywalnych dla złodzieja. Warto również zastanowić się czy dom jest odpowiednim miejscem do trzymania sporej gotówki, czy też bardzo cennej biżuterii.

W razie dłuższego wyjazdu poprośmy sąsiada o pomoc. Czujne oko sąsiada, który zareaguje w momencie, gdy ktoś obcy znajduje się w okolicy pustego domu – wyraźnie go obserwując, bądź często przejeżdża pobliską drogą – robiąc rozpoznanie okolicy, jest jednym z najlepszych zabezpieczeń.

W przypadku jakichkolwiek niepokojących sytuacji należy natychmiast powiadamiać Policję dzwoniąc pod numer 112.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Ośmiu kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

rta24.eu27 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

27-latek odpowie za kradzież roweru i posiadanie narkotyków

rta24.eu25 października 2021

Kolizja samochodu osobowego i motocykla w Tarnobrzegu

rta24.eu25 października 2021

Wypadek na osiedlu Mokrzyszów, dwie osoby ranne !

rta24.eu21 października 2021

Kolizja w centrum Tarnobrzega

rta24.eu18 października 2021

25 policjantów szukało 11-latka, chłopiec bawił się u kolegi

rta24.eu18 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń

rta24.eu13 października 2021