W powiecie

Zakończenie projektu realizowanego przez Zespół Szkół w Gorzycach

Zakończenie projektu realizowanego przez Zespół Szkół w Gorzycach

Wyjazdy do Turcji, Rumunii, Słowacji, Macedonii oraz Litwy, spotkanie kilkudziesięciu uczestników projektu w Gorzycach, nowe przyjaźnie, doskonalenie posługiwania się językiem angielskim oraz zabawa – tak zakończył się kolejny projekt, w którym uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół w Gorzycach.

W dniach 20 – 28 czerwca, w tureckim mieście Izmit, odbyło się ostatnie podsumowujące spotkanie koordynatorów projektów i dyrektorów szkół w ramach programu międzynarodowej wymiany młodzieży o nazwie „Pod tym samym niebem”, w którym uczestniczył Zespół Szkół w Gorzycach.

Koordynatorzy pracowali nad ustaleniem wspólnego końcowego raportu, analizowali stopień spełnienia celów i założeń programu, a w przerwach pomiędzy ciężką pracą był czas na poznanie kultury i zabytków Turcji.

– Duże wrażenie zrobił na mnie Pałac Tureckich Sułtanów w mieście Istambuł oraz możliwość zobaczenia największego targu na świecie – mówi Renata Stadnik – Komórkiewicz, koordynator projektu z gorzyckiej szkoły. – Jednak większość czasu spędziliśmy w szkole, pracując nad projektem – dodaje.

Głównym celem projektu realizowanym w Zespole Szkół w Gorzycach w latach 2017 – 2019 było wypracowanie odpowiedzi na pytanie: „Jak sobie radzić w trudnych sytuacjach”. Pomysły były rożne: Sposobem na trudne sytuacje stały się między innymi taniec, muzyka oraz sport.

Jednak najważniejsze było to, że kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół w Gorzycach mogła poznać nowych przyjaciół oraz historię i kulturę krajów partnerskich: Turcji, Rumunii, Słowacji, Macedonii oraz Litwy.

Do końca sierpnia projekt zostanie rozliczony, ale przyjaźnie i wspomnienia uczestników wyjazdów na długo pozostaną w pamięci.

???????????

???????????

???????????

???????????

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021

Poziom wód na rzekach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu24 lutego 2021

Uratowana czapla w Alfredówce

rta24.eu24 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

“Zakręcona akcja” pod OSP Grębów

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

DEZAMET wsparł ZS 2 w Nowej Dębie

rta24.eu16 lutego 2021

Pożar domu jednorodzinnego w Gągolinie! Wsparcie z Tarnobrzega

rta24.eu12 lutego 2021