W Tarnobrzegu

Zarzuty i areszt dla Mariusza M. za wyłudzenie kredytów

Zarzuty i areszt dla Mariusza M. za wyłudzenie kredytów

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu nadzoruje śledztwo przeciwko 58-letniemu Mariuszowi M. Podejrzany jest on o wyłudzenie szeregu kredytów oraz pożyczek na szkodę osób fizycznych. Łączna kwota uzyskanych w ten sposób przez podejrzanego środków finansowych wynosi 301 tysięcy złotych.

Jeden z pokrzywdzonych popełnił samobójstwo

Śledztwo w tej sprawie zostało zainicjowane samobójstwem jednego z pokrzywdzonych. Doszło do niego w styczniu 2017 roku. W toku podjętych wówczas czynności zabezpieczono list pożegnalny oraz dyktafon. Z treści pozostawionego listu oraz ujawnionego nagrania wynikało, że zmarły zaciągał pożyczki za namową i na rzecz podejrzanego Mariusza M., który zapewniał go, że będzie je spłacał, czego faktycznie jednak nie czynił.

Ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wynika, że podejrzany nawiązywał znajomości z potencjalnymi kredytobiorcami w jednym z tarnobrzeskich lokali. Prosił ich o zaciąganie pożyczek oraz kredytów oraz obiecywał, że będzie regularnie je spłacał. W ten sposób pożyczki oraz kredyty, z których środki finansowe w rzeczywistości przeznaczone były dla podejrzanego, zaciągnęło łącznie 4 osoby na łączną kwotę 301 tysięcy złotych.

Podejrzany został tymczasowo aresztowany

W oparciu o ustalenia poczynione w toku śledztwa podejrzany Mariusz M. 25 lipca 2018 roku został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Prokurator ogłosił mu zarzut związany z dokonanymi wyłudzeniami.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mariusz M. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia, które są sprzeczne ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Z uwagi na to, że doszło do wyłudzenia mienia znacznej wartości, podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Krajowa 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021