Kronika Policyjna

Zatrzymali siedmiu pijanych kierowców

Zatrzymali siedmiu pijanych kierowców

Podczas minionego weekendu policjanci ruchu drogowego uniemożliwili dalszą jazdę 7 kierowcom, którzy pijąc wcześniej alkohol, zdecydowali się na kierowanie pojazdami. Wśród zatrzymanych byli rowerzyści, kierowcy samochodów ciężarowych, a nawet kierujący quadem. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za popełnione czyny.

Pomimo wielu policyjnych apeli, ostrzeżeń, a także akcji skierowanych na ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, niektórzy kierowcy nadal decydują się wsiąść za kierownicę mimo wypitego wcześniej alkoholu.

W piątek, policjanci ruchu drogowego zatrzymali pierwszego z nietrzeźwych kierujących. 28-letni kierowca ciężarówki marki Iveco, po godz. 11, jechał przez Nową Dębę, mając 0,36 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany po godz. 13, na ul. Zagłoby w Gorzycach. 38-letni mężczyzna kierował pojazdem marki Scania mając 2,26 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia po godz. 18, policjanci zatrzymali na drodze w miejscowości Knapy 29-letniego rowerzystę. Kierowca jechał jednośladem bez włączonego światła. Podczas rozmowy okazało się, że rowerzysta pił wcześniej alkohol. Badanie urządzeniem wykazało w jego organizmie 0,86 promila alkoholu.

W sobotę, ostry mróz i padający śnieg, nie ostudził zapału do przejażdżki 33-letniego kierowcy quada. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej po godz. 18 na drodze powiatowej w Sokolnikach w gminie Gorzyce. Od kierowcy czuć było alkohol. Badanie wykazało u 33-latka 1,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

W nocy, po godz. 1, w Gorzycach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 27-letniego kierowcę volkswagena passata. Okazało się, że kierowca pił alkohol zanim wsiadł za kierownicę pojazdu. Badanie alkomatem wykazało 0,8 promila alkoholu w jego organizmie.

Mandatem został ukarany 47-letni rowerzysta, którego policjanci do kontroli zatrzymali w niedzielę po godz. 15. Badanie wykazało w organizmie mężczyzny 1,2 promili alkoholu.

Przed godz. 17, na drodze krajowej nr 9, w Tarnowskiej Woli policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę saaba. Okazało się, że 35-latek był pijany. Badanie urządzeniem wykazało u niego 2,26 promila alkoholu.

Wszyscy zatrzymani poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwa i wykroczenia.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich, aby widząc osobę, która wcześniej spożywała alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, niezwłocznie zareagowali i w razie potrzeby natychmiast zadzwonili na Policję.

źródło: KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Ośmiu kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

rta24.eu27 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

27-latek odpowie za kradzież roweru i posiadanie narkotyków

rta24.eu25 października 2021

Kolizja samochodu osobowego i motocykla w Tarnobrzegu

rta24.eu25 października 2021

Wypadek na osiedlu Mokrzyszów, dwie osoby ranne !

rta24.eu21 października 2021

Zadbajmy o bezpieczeństwo odwiedzając groby

rta24.eu19 października 2021

Kolizja w centrum Tarnobrzega

rta24.eu18 października 2021

25 policjantów szukało 11-latka, chłopiec bawił się u kolegi

rta24.eu18 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021