W Tarnobrzegu

Zawodowcy skorzystają. Przed nimi studia, staże i szansa

Zawodowcy skorzystają. Przed nimi studia, staże i szansa

,b>Udało się. Ponad cztery miliony złotych unijnego dofinansowania otrzyma Tarnobrzeg na dokształcanie nauczycieli przedmiotów praktycznych oraz wsparcie uczniów szkół zawodowych.

O dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-20 „Synergia. Od jakości kształcenia do wzrostu zatrudnienia” miasto starało się w konkursie Wojewódziego Urzędu Pracy. Radni przypieczętowali to zwycięstwo popierając uchwałę o przystąpieniu do projektu, który w perspektywie ma polepszyć jakość szkolnictwa zawodowego w mieście.

Projekt „Synergia” kierowany jest do czterech zespołów szkół ponadgimnazjalnych i Centrum Kształcenia Praktycznego, nauczycieli kształcenia zawodowego oraz uczniów tych szkół. Cel projektu zostanie osiągnięty poprzez podniesienie jakości pracy szkół i wyposażenie uczniów w dodatkowe kompetencje niezbędne do podjęcia zatrudnienia – mówi naczelnik wydziału edukacji UM Jolanta Kociuba.

Projekt obejmie 63 nauczycieli kształcenia zawodowego i praktycznej nauki zawodu, którzy skorzystają ze szkoleń doskonalących i studiów podyplomowych. Dla 765 uczniów szkół ponadgimnazjalnych planowane są praktyki i staże zawodowe u przedsiębiorców lub pracodawców, dodatkowe zajęcia specjalistyczne, udział w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych w Politechnice Rzeszowskiej.

Cele projektu będą osiągnięte także dzięki doposażeniu pracowni i warsztatów szkolnych w sprzęt i materiały dydaktyczne, dostosowane do standardów określonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Całkowita wartość projektu wynosi 4 454 051,20 zł, zaś wkład własny gminy jedynie 445,5 tys. zł.

WW
fot. B. Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Budowa obwodnicy Tarnobrzega oficjalnie rozpoczęta

rta24.eu5 marca 2021

Wirtualne Dni Otwarte PUZ 8-12 marca

rta24.eu5 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021