W Tarnobrzegu

Zawodowcy skorzystają. Przed nimi studia, staże i szansa

Zawodowcy skorzystają. Przed nimi studia, staże i szansa

,b>Udało się. Ponad cztery miliony złotych unijnego dofinansowania otrzyma Tarnobrzeg na dokształcanie nauczycieli przedmiotów praktycznych oraz wsparcie uczniów szkół zawodowych.

O dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-20 „Synergia. Od jakości kształcenia do wzrostu zatrudnienia” miasto starało się w konkursie Wojewódziego Urzędu Pracy. Radni przypieczętowali to zwycięstwo popierając uchwałę o przystąpieniu do projektu, który w perspektywie ma polepszyć jakość szkolnictwa zawodowego w mieście.

Projekt „Synergia” kierowany jest do czterech zespołów szkół ponadgimnazjalnych i Centrum Kształcenia Praktycznego, nauczycieli kształcenia zawodowego oraz uczniów tych szkół. Cel projektu zostanie osiągnięty poprzez podniesienie jakości pracy szkół i wyposażenie uczniów w dodatkowe kompetencje niezbędne do podjęcia zatrudnienia – mówi naczelnik wydziału edukacji UM Jolanta Kociuba.

Projekt obejmie 63 nauczycieli kształcenia zawodowego i praktycznej nauki zawodu, którzy skorzystają ze szkoleń doskonalących i studiów podyplomowych. Dla 765 uczniów szkół ponadgimnazjalnych planowane są praktyki i staże zawodowe u przedsiębiorców lub pracodawców, dodatkowe zajęcia specjalistyczne, udział w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych w Politechnice Rzeszowskiej.

Cele projektu będą osiągnięte także dzięki doposażeniu pracowni i warsztatów szkolnych w sprzęt i materiały dydaktyczne, dostosowane do standardów określonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Całkowita wartość projektu wynosi 4 454 051,20 zł, zaś wkład własny gminy jedynie 445,5 tys. zł.

WW
fot. B. Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021