W Tarnobrzegu

Zawodowcy skorzystają. Przed nimi studia, staże i szansa

Zawodowcy skorzystają. Przed nimi studia, staże i szansa

,b>Udało się. Ponad cztery miliony złotych unijnego dofinansowania otrzyma Tarnobrzeg na dokształcanie nauczycieli przedmiotów praktycznych oraz wsparcie uczniów szkół zawodowych.

O dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-20 „Synergia. Od jakości kształcenia do wzrostu zatrudnienia” miasto starało się w konkursie Wojewódziego Urzędu Pracy. Radni przypieczętowali to zwycięstwo popierając uchwałę o przystąpieniu do projektu, który w perspektywie ma polepszyć jakość szkolnictwa zawodowego w mieście.

Projekt „Synergia” kierowany jest do czterech zespołów szkół ponadgimnazjalnych i Centrum Kształcenia Praktycznego, nauczycieli kształcenia zawodowego oraz uczniów tych szkół. Cel projektu zostanie osiągnięty poprzez podniesienie jakości pracy szkół i wyposażenie uczniów w dodatkowe kompetencje niezbędne do podjęcia zatrudnienia – mówi naczelnik wydziału edukacji UM Jolanta Kociuba.

Projekt obejmie 63 nauczycieli kształcenia zawodowego i praktycznej nauki zawodu, którzy skorzystają ze szkoleń doskonalących i studiów podyplomowych. Dla 765 uczniów szkół ponadgimnazjalnych planowane są praktyki i staże zawodowe u przedsiębiorców lub pracodawców, dodatkowe zajęcia specjalistyczne, udział w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych w Politechnice Rzeszowskiej.

Cele projektu będą osiągnięte także dzięki doposażeniu pracowni i warsztatów szkolnych w sprzęt i materiały dydaktyczne, dostosowane do standardów określonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Całkowita wartość projektu wynosi 4 454 051,20 zł, zaś wkład własny gminy jedynie 445,5 tys. zł.

WW
fot. B. Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Wypadek kolejowy na tarnobrzeskim osiedlu. Policja poszukuje świadków

rta24.eu24 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021