kultura i rozrywka

Zbiory muzealne zabezpieczone od pożaru

Zbiory muzealne zabezpieczone od pożaru

Zmodernizowano system ochrony przeciwpożarowej w Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu. Zbiory mającego tam siedzibę Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega nareszcie bezpieczniejsze.

Zakończyły się roboty budowlane mające na celu modernizację systemu ochrony przeciwpożarowej głównej siedziby Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega, Zamku Tarnowskich. Nareszcie w budynku są działające czujniki dymu, profesjonalne drzwi przeciwpożarowe, czy oświetlenie ewakuacyjne drogi pożarowej działające nawet w sytuacji braku napięcia w sieci.

– Mając w pamięci tragiczną grudniową noc 1927 roku, gdy w pożarze zamku śmierć poniosło dziewięcioro mieszkańców miasta, ginąc pod zawalonym pod stropem Sali Wielkiej, cieszy, że nareszcie mamy w zamku ochronę przeciwpożarową z prawdziwego zdarzenia. Sprawny i działający system służył będzie zarówno ochronie zdrowia i życiu ludzkiego, ale też ochronie zgromadzonych w muzeum eksponatów. Całość kosztów związanych z modernizacją systemu ochrony przeciwpożarowej w zamku pokryto z budżetu miasta – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

W ramach robót wymieniono drzwi na drzwi przeciwpożarowe, wykonano ścianki działowe w celu wydzielenia stref pożarowych, poszerzono drogę pożarową, wykonano też niezbędne roboty elektryczne wraz z montażem wyłącznika przeciwpożarowego. Prace obejmowały też wykonanie systemu sygnalizacji pożarowej i oddymiania, w tym montaż klap oddymiających, urządzeń sygnalizacyjnych wraz z okablowaniem, zamontowano też hydrant z obudową. Prace kosztowały 272 814 zł brutto. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Usługowe „WALBUD” z Tarnobrzega.

 

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Wirtualne Dni Otwarte PUZ 8-12 marca

rta24.eu5 marca 2021

Kino Wisła zaprasza na filmy

rta24.eu4 marca 2021

Sandomierz – tam gdzie tradycja współgra z nowoczesnością

rta24.eu3 marca 2021

Na Dzień Kobiet – Babiniec on-line

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021
woda-wodociag-kran

Przerwa w dostawie wody

rta24.eu1 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021