W Tarnobrzegu

Zgłoś projekt do Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego

Zgłoś projekt do Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego

Do 31 lipca mieszkańcy Tarnobrzega mogą składać w magistracie projekty do Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Do rozdysponowania są 2 miliony złotych, z czego 1,6 mln zł zarezerwowano na inwestycje w osiedlach a 400 tys. zł na zadania ogólnomiejskie.

Można zgłaszać dwa rodzaje projektów – mające charakter ogólnomiejski i osiedlowy. Projekt ogólnomiejski jest rozumiany jako projekt służący mieszkańcom całego miasta, co oznacza, że dotyczy on potrzeb mieszkańców więcej niż jednego osiedla i który przyczynia się do społeczno- gospodarczego rozwoju miasta oraz projekt osiedlowy rozumiany jako projekt, który ze względu na zakres lub właściwości zaspokaja potrzeby mieszkańców danego osiedla Tarnobrzega.

Zgłoszenia projektu należy dokonać w terminie do 31 lipca poprzez wysłanie kompletnego formularza listem z dopiskiem na kopercie „Tarnobrzeski Budżet Obywatelski – projekt” na adres Urzędu Miasta Tarnobrzega, ul. Kościuszki 32, 39-400 Tarnobrzeg, złożenie osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Tarnobrzega przy ul. Mickiewicza 7 lub przesłanie zeskanowanego formularza w wersji elektronicznej na adres: um@um.tarnobrzeg.pl. bo

Weryfikacja projektów będzie trwać przez cały sierpień. Ogłoszenie projektów zweryfikowanych zaplanowano na 15 września a samo głosowanie na 1 i 8 października. Które propozycje wybiorą tarnobrzeżanie? O tym przekonamy się do 12 października.

Regulamin przeprowadzenia budżetu obywatelskiego, obowiązujący wzór formularza zgłoszenia projektu oraz listy poparcia projektu znajdziecie na stronie urzędu miasta.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Utrudnienia w ruchu

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021

Tarnobrzeg z „Mistrzem” za rozbudowę Centrum Natura 2000

rta24.eu5 października 2021