W Tarnobrzegu

Zgłoś się do Jarmarku Ludzi z Pasją

Zgłoś się do Jarmarku Ludzi z Pasją

Obrazy, korale, rzeźby, talerzyki, serwetki, świątki… nie sposób wymienić, ile pięknych rzeczy co roku znaleźć można na Jarmarku Ludzi z Pasją w Baranowie Sandomierskim. Rękodzielnicy mogą zgłaszać się do udziału w tegorocznej edycji.

Jarmark Ludzi z Pasją gromadzi co roku kilkudziesięciu rękodzielników, rzemieślników, malarzy, rzeźbiarzy, którzy mogą tu zaprezentować swoje prace. Tym razem wydarzenie odbędzie się 9 czerwca na placu targowym. Podobnie jak w poprzednich latach będzie towarzyszyć Dniom Baranowa Sandomierskiego, a jego głównymi organizatorami są baranowski Uniwersytet Trzeciego Wieku i MGOK.

Dla twórców to doskonała okazja, by zaprezentować szerszej publiczności swoje dzieła, skonfrontować je z innymi, porozmawiać o swojej pasji, ale także sprzedać efekty swojej pracy.

– Dzisiaj coraz więcej osób docenia rękodzieło – mówi Barbara Sroczyńska, koordynatorka Jarmarku. – Ludzie poszukują rzeczy oryginalnych, jedynych w swoim rodzaju i niepowtarzalnych, tworzonych z sercem. A rękodzielnicy mogą tu sprzedawać swoje prace, ale także wymienić się doświadczeniami z innymi, integrować się.

Podczas Jarmarku odbędą się także warsztaty rękodzieła dla dzieci i dorosłych, uczestnicy mogą też spróbować pysznych lasowiackich przysmaków. Na Jarmarku prezentują się także stowarzyszenia działające na terenie powiatu. Odbędzie się również konkurs kulinarny „Ciastko z rodowodem”, do którego również można się wciąż zgłaszać.

Udział w Jarmarku jest bezpłatny. Wystarczy tylko zgłosić swój udział. Można to zrobić mailowo, pocztą tradycyjną, bądź osobiście. Karta zgłoszenia znajduje się na stronie internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim www.kulturalia.pl.

Organizacja Jarmarku została dofinansowana ze środków budżetu Powiatu Tarnobrzeskiego.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021