W Tarnobrzegu

Zgoda na szalet za ponad pół miliona. „Kosmiczna kwota. Z podcieraniem ?”

Zgoda na szalet za ponad pół miliona. „Kosmiczna kwota. Z podcieraniem ?”

Wczorajsza dyskusja o tym, czy wyłożyć więcej pieniędzy na budowę miejskiego szaletu w Tarnobrzegu wywołała wiele emocji. Wielu radnych uznało, że cena postawienia przybytku jest niewyobrażalna.

Zasadności pilnej publicznej inwestycji nie kwestionował nikt. Chodziło raczej o projekt budynku, który jest nowoczesny w konstrukcji, a co za tym idzie, jego wybudowanie ma być kosztowniejsze. Już wcześniej w osłupienie wprawiła radnych informacja od prezydenta Grzegorza Kiełba, że 400 tys. zł zarezerwowane w tegorocznym budżecie to za mało na ten cel.

Pokazały to dwa nieudane przetargi. Do pierwszego nie zgłosił się żaden wykonawca. Przy drugim podejściu okazało się, że nikt nie podejmie się robocizny za mniej niż 547 tysięcy złotych. Podczas czwartkowej sesji rada miasta stanęła więc przed decyzją o przyznaniu na budowę szaletu dodatkowych ponad 167 tys. zł.

Radna PiS Anna Pekar wytknęła, że już 400 tysięcy złotych wydawało się absurdalne a teraz będzie to kosmiczna kwota. I wywołując rumieńce zażenowania u radnych bez skrępowania zapytała, czy koszt wzniesienia budynku ma obejmować full service, a więc także podcieranie…

szalet2

Padały też propozycje, by projekt przemyśleć i użyć tańszych materiałów w elewacji i dachu. Marian Zioło argumentował, że to nieopłacalne bo nowy projekt na pewno pociągnie za sobą koszty, być może przewyższające te zaoszczędzone na materiałach budowlanych.

– Pewnie, że można taniej. Zbijmy szalet z desek, przykryjmy słomą – kpił z kolei Leszek Ogorzałek. Razem z Witoldem Zychem uznali, że nie warto spierać się o cenę inwestycji, ale jak najszybciej doprowadzić ją do końca. – Cieszmy się, że nie będziemy się wstydzić za nasze miasto – stwierdził radny Zych.

Projekt zmian w budżecie poparło 13 radnych. Przeciwko głosowali: Kamil Kalinka, Norbert Mastalerz, Anna Pekar, Robert Popek. Wstrzymał się Łukasz Nowak. Głosu nie oddali: Jan Dziubiński, Barbara Kłeczek i Wiktor Stasiak.

szalet

 

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021