W Tarnobrzegu

Zgoda na szalet za ponad pół miliona. „Kosmiczna kwota. Z podcieraniem ?”

Zgoda na szalet za ponad pół miliona. „Kosmiczna kwota. Z podcieraniem ?”

Wczorajsza dyskusja o tym, czy wyłożyć więcej pieniędzy na budowę miejskiego szaletu w Tarnobrzegu wywołała wiele emocji. Wielu radnych uznało, że cena postawienia przybytku jest niewyobrażalna.

Zasadności pilnej publicznej inwestycji nie kwestionował nikt. Chodziło raczej o projekt budynku, który jest nowoczesny w konstrukcji, a co za tym idzie, jego wybudowanie ma być kosztowniejsze. Już wcześniej w osłupienie wprawiła radnych informacja od prezydenta Grzegorza Kiełba, że 400 tys. zł zarezerwowane w tegorocznym budżecie to za mało na ten cel.

Pokazały to dwa nieudane przetargi. Do pierwszego nie zgłosił się żaden wykonawca. Przy drugim podejściu okazało się, że nikt nie podejmie się robocizny za mniej niż 547 tysięcy złotych. Podczas czwartkowej sesji rada miasta stanęła więc przed decyzją o przyznaniu na budowę szaletu dodatkowych ponad 167 tys. zł.

Radna PiS Anna Pekar wytknęła, że już 400 tysięcy złotych wydawało się absurdalne a teraz będzie to kosmiczna kwota. I wywołując rumieńce zażenowania u radnych bez skrępowania zapytała, czy koszt wzniesienia budynku ma obejmować full service, a więc także podcieranie…

szalet2

Padały też propozycje, by projekt przemyśleć i użyć tańszych materiałów w elewacji i dachu. Marian Zioło argumentował, że to nieopłacalne bo nowy projekt na pewno pociągnie za sobą koszty, być może przewyższające te zaoszczędzone na materiałach budowlanych.

– Pewnie, że można taniej. Zbijmy szalet z desek, przykryjmy słomą – kpił z kolei Leszek Ogorzałek. Razem z Witoldem Zychem uznali, że nie warto spierać się o cenę inwestycji, ale jak najszybciej doprowadzić ją do końca. – Cieszmy się, że nie będziemy się wstydzić za nasze miasto – stwierdził radny Zych.

Projekt zmian w budżecie poparło 13 radnych. Przeciwko głosowali: Kamil Kalinka, Norbert Mastalerz, Anna Pekar, Robert Popek. Wstrzymał się Łukasz Nowak. Głosu nie oddali: Jan Dziubiński, Barbara Kłeczek i Wiktor Stasiak.

szalet

 

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Utrudnienia w ruchu

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021