kultura i rozrywka

Zielony piknik w Zalesiu

Zielony piknik w Zalesiu

Weekend w Pensjonacie pod Pieprzówkami, kulinarna niespodzianka od Restauracji Cateringowej Moniki Osmali, nagrody od stowarzyszenia Zielone Zalesie, a także pieprzne ratatuj – takie atrakcje już w najbliższą niedzielę w Zalesiu Gorzyckim.

Stowarzyszenie „Zielone Zalesie” zaprasza na „Zielony Piknik”, który odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia. W programie mnóstwo atrakcji. – Przygotowaliśmy warsztaty dla dzieci i młodzieży, a także dorosłych. Zainteresowani będą mogli doskonalić swoje umiejętności na warsztatach plastycznych i artystycznych. Pod okiem florystek będzie można wykonać jesienne kompozycje i dekoracje, a nawet ekologiczną biżuterię. Będzie można też nauczyć się rozpoznawania ziół i poznać ich właściwości lecznicze – opowiada Artur Kula ze Stowarzyszenia Zielone Zalesie.

Organizatorzy zapraszają także do wspólnego gotowanie pieprznego ratatuj. Potrawy bogatej w świeże, warzywa i zioła pochodzące z lokalnych upraw. – Zapraszamy także do degustacji naszych ziołowych herbatników i herbatek, a także smacznych dań i dietetycznych sałatek – zachęca Krystyna Prażmowska ze Stowarzyszenia Zielone Zalesie.

plakat_cały_zielone

Osoby, które zechcą spędzić niedzielne popołudnie w Zalesiu, mają szansę wygrać fantastyczne nagrody m.in. weekend w Pensjonacie pod Pieprzówkami, kulinarną niespodziankę od Moniki Osmali, oferującej smaczne dania na bazie tylko naturalnych produktów, a także nagrody ufundowane od głównego organizatora.

Dodatkową atrakcją będą przejażdżki bryczką po najładniejszych okolicach Zalesia Gorzyckiego, a także bezpłatny plac zabaw i dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci. Imprezę zwieńczy zabawa taneczna.

Współorganizatorzy: Urząd Gminy Gorzyce, Gminny Ośrodek Kultury, Pensjonat pod Pieprzówkami, Restauracja Cateringowa „Monika”, Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gorzycach

Patronat medialny: TVL, Radio Leliwa, Echo Dnia, Tygodnik Nadwiślański, rta24.eu
Patronat honorowy: Wójt Gminy Gorzyce, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego
Sponsorzy: Szkółka Jeździecka Astoria, WORD

źródło: UG Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021

XVIII Tydzień Bibliotek „Znajdziesz mnie w bibliotece”

rta24.eu5 maja 2021

Gorzyce – “Kanapa” po raz drugi

rta24.eu28 kwietnia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu23 kwietnia 2021
asf_kolej_oprysk_dziki

Komunikat o ASF – oprysk wzdłuż linii kolejowej

rta24.eu22 kwietnia 2021

Nie tracimy EkoDucha- sołecka zawierucha!

rta24.eu20 kwietnia 2021

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021