Zimny prysznic dla piłkarzy Siarki

Mocno rozczarowani wracają z Częstochowy piłkarze Siarki Tarnobrzeg, którzy w sobotę zamiast kompletu punktów przywożą do domu trzy stracone bramki. Jedynego gola dla tarnobrzeżan zdobył Dorian Buczek. Po raz drugi w tym sezonie Raków Częstochowa okazał się bezlitosny dla Siarkowców.

Pierwsza połowa meczu, to dość wyrównana gra obu zespołów. Pierwszą dogodną sytuację stworzyli sobie gospodarze, kiedy w 11 minucie Dawid Kamiński przechwycił piłkę i podał do Wojciecha Okińczyca, a ten pokonując obrońców Siarki oddał ładny strzał. Bramki jednak nie było, bo piłkę wybił jeden z Siarkowców. Po tej akcji gospodarze sygnalizowali zagranie ręką, ale sędzia nie dopatrzył się tego. Siarka próbowała odpowiedzieć, ale dopiero w 33 minucie Szymon Martuś otrzymał niezłe podanie, ale udało mu się tylko trącić piłkę i wywalczyć rożny.
Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. W 47 minucie Rafał Figiel podał na lewe skrzydło do Piotra Malinowskiego, który wbiegł w pole karne i podał do Okińczyca. Ten „położył” obrońcę Siarki, ale strzelił prosto w bramkarza przyjezdnych. Gospodarze coraz częściej meldowali się pod bramką Pawła Pawlusa, co skończyło się pierwszą bramką dla Rakowa. W 57 minucie na listę strzelców wpisał się Carlinhos, który „na raty” pokonał bramkarza Siarki.

Czując smak zwycięstwa gospodarze nie odpuszczali. Zaledwie 4 minuty później znów gorąco było pod bramką przyjezdnych. Jednak Pawlus efektownie przeniósł piłkę nad poprzeczkę po potężnym uderzeniu Grzegorza Rogali. Bramkarz Siarki musiał jednak po raz drugi skapitulować w 77 minucie po pięknym okienku Rafała Figla.

Gospodarze długo nie cieszyli się z dwubramkowego prowadzenia. Zaledwie dwie minuty później do bezpańskiej piłki w polu karnym dobiega Dorian Buczek i silnym strzałem, tuż przy słupku, pakuje piłkę w siatce. Pobudzeni Siarkowcy coraz częściej gościli pod bramką Rakowa. Jednak w 85 minucie arbiter wyrzuca z boiska bramkarza Siarki za faul w polu karnym na Damianie Warchole. Niestety trener Włodzimierz Gąsior wykorzystał już wszystkie zmiany, dlatego między słupkami staje Marcin Stefanik. „Jedenastkę” na bramkę pewnym strzałem zamienił Rafał Figiel, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Po tym spotkaniu Raków dopisał sobie 3 pkt i tym samym umocnił się na trzeciej pozycji w tabeli z dorobkiem 40 punktów. Siarka na razie na czwartej pozycji z 33 punktami.

Za tydzień Siarkowcy podejmują na własnym boisku ekipę Błękitnych Stargard Szczeciński, którzy zajmują 13 lokatę w tabeli. Mecz zaplanowano na sobotę, 19 marca, początek o godz. 15.

RKS Raków Częstochowa – Siarka Tarnobrzeg 3:1 (0:0)
Bramki:
57′ – Carlinhos
77′ – Figiel
79′ – Buczek
87′ – Figiel (k.)
Kartki:
7′ – Kmieć
28′ – Przewoźnik
35′ – Kamiński
40′ – Sylwestrzak
60′ – Suchecki
86′ – Pawlus (czerwona)

Składy:
RKS Raków: Mielcarz – Waszkiewicz, Klepczyński, Cyfert, Rogala, Kamiński (78. Pawlusiński), Kmieć, Figiel, Carlinhos (90. Bronisławski), Malinowski (89. Sabiłło), Okińczyc (68. Warchoł)
Siarka Tarnobrzeg: Pawlus – Grzesik, Waleńcik, Stępień, Suchecki, Sylwestrzak (63. Buczek), Stromecki, Stefanik, Przewoźnik (69. Chłoń), Wróbel (58. Koczon), Martuś

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Złote medale dla Alberta Borkowskiego i Igora Majewskiego

rta24.eu10 maja 2021

KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!