Zimny prysznic Siarkowców

W bardzo kiepskich nastrojach wracają do Tarnobrzega piłkarze drugoligowej Siarki po bolesnej porażce 0:3 z Olimpią Elbląg. W ekipie trenera Włodzimierza Gąsiora zabrakło pauzujących za kartki Marcina Stefanika oraz Jana Grzesika. Za to po kontuzji do gry wrócił Konrad Stępień, a na boisku zadebiutował także wychowanek Mateusz Wawrylak.

Olimpia Elbląg sąsiaduje w tabeli z tarnobrzeską Siarką. Dlatego kibice liczyli na zacięty pojedynek pomiędzy obiema drużynami.  W podstawowej „jedenastce” z Tarnobrzega trener Gąsior desygnował do gry aż ośmiu młodzieżowców. Zabrakło za to dwóch podstawowych i doświadczonych zawodników Marcina Stefanika i Jana Grzesika, którzy niestety skompletowali zbyt dużo żółtych kartoników i musieli pauzować. Po kontuzji do gry powrócił za to Konrad Stępień, który spędził na boisku kilkanaście minut. Swój debiut w pierwszej drużynie Siarki zaliczył także kolejny wychowanek Mateusz Wawrylak.

Pierwsza połowa była dość wyrównana i zacięta. Każda z drużyn stworzyła sobie kilka dobrych sytuacji, ale jednak bramki po nich nie padały. Dopiero tuż pod koniec pierwszej części spotkania szczęście „uśmiechnęło” się do gospodarzy, kiedy Mateusz Czyżycki sfaulował rywala w polu karnym i arbiter wskazał na „wapno”. Piłkę na jedenastym metrze ustawił chwilę wcześniej faulowany Jakub Bojas, który pewnym strzałem pokonał golkipera Siarki i przed zejściem do szatni Olimpia wyszła na prowadzenie.

Druga połowa przebiegała dość spokojnie. Siarkowcy byli ewidentnie za mało skoncentrowani, a rywale to bezlitośnie wykorzystali. Zabójcze dla gości z Tarnobrzega okazały się jednak dwie minuty. W 65 minucie Damian Szuprytowski ograł w polu karnym obrońców Siarki i wyłożył piłkę do Antona Kołosova, który podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0. Zdekoncentrowanie Siarkowców bardzo szybko wykorzystali gospodarze, którzy zaledwie minutę później zadali decydujący cios. Po indywidualnej akcji Rafał Lisicki popisał się pięknym strzałem i tym samym zapewnił wygraną swojej drużynie.

Po dwudziestu ośmiu kolejkach Siarka nadal utrzymuje piątą pozycję w tabeli z dorobkiem 44 punktów i stratą trzech do miejsca barażowego. Będąca na szóstej lokacie Olimpia Elbląg ma już tylko punkt straty do Siarkowców.

W następnej, dwudziestej dziewiątej kolejce, podopieczni trenera Gąsiora podejmować będą na własnym boisku drużynę Warty Poznań, która zajmuje dwunaste miejsce w tabeli. Mecz zaplanowano na 6 maja, początek o godz. 17:00.

Olimpia Elbląg – Siarka Tarnobrzeg 3:0 (1:0)