W Tarnobrzegu

Zjeżdżalnia parzy! Plac zabaw z problemami

Zjeżdżalnia parzy! Plac zabaw z problemami

Efekt modernizacji placu zbaw przy ulicy Gwarków w Tarnobrzegu nie spodobał się niektórym rodzicom najmłodszych użytkowników. Mają oni pretensje m.in. o nagrzewające się ślizgi zjeżdżalni, która parzy dzieci i zbyt wysokie wejście na nią.

Teren placu należy do Spółdzielni Mieszkaniowej „Siarkowiec”, która zainwestowała w wymianę zestawów zabawowych. Stare, drewniane urządzenia nie były bezpieczne i nie nadawały się już do użytku. Na wniosek rady osiedla w ich miejsce, trzy tygodnie temu, postawiono nową, stalową konstrukcję z pomostem, wieżyczkami i ślizgami, które zdaniem rodziców są zbyt wysoko nad ziemią. Problemów jest więcej, to m.in nierówna nawierzchnia. Zaniepokojeni rodzice uznali, że tak już chyba zostanie i w rozmowie z nami ochrzcili plac mianem bubla.

1-_DSC0017

Kierownik osiedla Bogdanówka zapewnia, że wszystkie uwagi zostały omówione z wykonawcą. Przy zjeżdżalni będą zamontowane uchwyty, które pozwolą wspiąć się na podest najniższym dzieciom. Dla miękkiego i bezpiecznego lądowania będą też usypane poduszki z piasku. Nawierzchnia będzie uzupełniona i wyrównana. Plac zabaw nie przeszedł jeszcze odbioru, więc wykonawca ma czas na poprawy.

1-_DSC0020

Na słońce oraz nagrzewające się materiały i piasek nie ma niestety rady. Wielu rodziców zapomina, że podczas upalnych dni nawet zabawa może być niebezpieczna i że to na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za opiekę nad maluchami. Lepiej sprawdzić osobiście każdą konstrukcję zanim wpuści się na nią dziecko.

WW

Fot. Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Pijana matka opiekowała się małymi dziećmi

rta24.eu7 września 2021