W powiecie

Zlot furmanek pełen atrakcji

Zlot furmanek pełen atrakcji

8 woźniców walczyło w Zawodach Sprawnościowych Zaprzęgów Konnych o Puchar Wójta Gminy Gorzyce podczas IV Zlotu Furmanek w Furmanach. .,Niepokonanym okazał się Marian Szczęch, drugie miejsce zajął Adam Czarnecki, zaś trzecie Marek Duma.

Rafał Drożak, Celina Łach, Marian Szczęch, Marek Duma, Zbigniew Bieniek, Bartłomiej Zych, Zdzisław Lorenc, Adam Czarnecki – to woźnicowie, którzy zgłosili się do udziału w Zawodach Sprawnościowych Zaprzęgów Konnych o Puchar Wójta Gminy Gorzyce.

– Cieszę się, że po raz czwarty możemy gościć tak liczną grupę pasjonatów. Niestety zaprzęgi konne są coraz rzadszym widokiem, dlatego tym bardziej doceniam państwa starania i pracę włożoną w hodowlę koni i utrzymanie w tak znakomitym stanie powozów. Życzę samych sukcesów i dobrej zabawy podczas zawodów – mówił podczas otwarcia Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Zawody rozpoczęły się od prezentacji zaprzęgów konnych i dekoracji koni pamiątkowym flo. Następnie na woźniców i towarzyszących im luzaków czekał wymagający tor przeszkód. Komisja sędziowska oceniała precyzję wykonania poszczególnych zadań. W ocenie jurorów liczył się również czas pokonania toru przeszkód.

– Technicznie wszyscy zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani, zdarzały się drobne potknięcia typu przewrócenie słupka, ale generalnie wszyscy poradzili sobie znakomicie – podkreślała jurorka Agnieszka Prażmowska, właścicielka szkółki jeździeckiej „Astoria” w Zalesiu Gorzyckim.

Najszybciej trasę z czasem 1 min 40 sek. przejechał Marian Szczęch, tuż za nim na miejscu drugim uplasował się Adam Czarnecki, zaś trzeci był Marek Duma.

Zwycięzcy otrzymali nagrody o wartości 300, 200 i 150 zł, zaś pozostali uczestnicy karty upominkowe o wartości 50 zł. Puchary, dyplomy i nagrody wręczyli przedstawiciele samorządu wójt – Leszek Surdy, zastępca wójta Lucyna Matyka oraz sołtys Furman – Wiesław Biskup.

Podczas imprezy odbył się konkurs na najsmaczniejszy żurek furmański. Do udziału w kulinarnych zmaganiach zgłosiło się 5 drużyn. Publiczność najwyżej oceniła żurek przygotowany przez Kamila Turbiarza i Patrycję Turbiarz.

Atrakcją tegorocznego zlotu był godzinny pokaz Kawalerii w barwach XIV Pułku Ułanów Jazłowieckich z Obojni.

Tuz przed zabawą taneczną wszystkich uczestników imprezy, organizatorzy zaprosili do odtańczenia tańca liniowego przy muzyce country. Taniec poprowadziła Małgorzata Jonaszek z Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach.

Imprezę zwieńczyła wspólna zabawa taneczna.

1

39

54

11

28

37

50

Źródło: UG Gorzyce 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021

Poziom wód na rzekach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu24 lutego 2021

Uratowana czapla w Alfredówce

rta24.eu24 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

“Zakręcona akcja” pod OSP Grębów

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

DEZAMET wsparł ZS 2 w Nowej Dębie

rta24.eu16 lutego 2021

Pożar domu jednorodzinnego w Gągolinie! Wsparcie z Tarnobrzega

rta24.eu12 lutego 2021