W powiecie

ZŁOTE GODY 2020

ZŁOTE GODY 2020

64 pary z gminy Gorzyce w 2019 roku świętowało swój jubileusz 50, 55 i 60-lecia pożycia małżeńskiego. Małżonkowie z tej okazji zostali uhonorowani medalami oraz listami gratulacyjnymi.

– Patrzymy na was z podziwem, bo czy jest coś piękniejszego w życiu od miłości i wzajemnego szacunku. Dziękuję wam, że pielęgnujecie w sobie to uczucie, które związało was kilkadziesiąt lat temu i pozwala trwać po dziś dzień. Dziękuję każdemu z was, za budowanie naszej małej ojczyzny, bo każdy z was ma w niej cząstkę siebie – mówił Leszek Surdy wójt gminy Gorzyce.

Na uroczystość zostały zaproszone pary, które w 1969, 1964 i 1959 roku zawarły związek małżeński. Medale, listy gratulacyjne, kwiaty oraz drobne upominki wszystkim jubilatom wręczali: wójt Leszek Surdy, zastępca wójta Lucyna Matyka, przewodniczący rady gminy Gorzyce Krzysztof Maruszak, zastępca przewodniczącego rady gminy Gorzyce Paweł Słonina oraz kierownik USC Barbara Babiec-Wziątek.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie prezydent Polski – Andrzej Duda przyznał 32 parom z gminy Gorzyce, odznaczenia osobiście odebrało 26 par: Zofia i Eugeniusz Baryłowie, Marianna i Edward Chojnaccy, Teresa i Kazimierz Grzywaczowie, Teresa i Franciszek Jabłońscy, Urszula i Stanisław Jakubikowie, Cecylia i Janusz Jaroszowie, Zofia i Marian Kawowie, Maria i Jerzy Kochowscy, Teresa i Stanisław Krasoniowie, Czesława i Czesław Lachowscy, Grażyna i Andrzej Malczewscy, Marianna i Wiesław Osiakowie, Stanisława i Zdzisław Pałkowie, Zdzisława i Jerzy Perłowie, Maia i Józef Rzucidłowie, Zofia i Stanisław Stępniowie, Helena i Jerzy Stopińscy, Stanisława i Stanisław Suszkowie, Janina i Edward Sztukowie, Maria i Bronisław Taborowie, Emilia i Ryszard Tosiowie, Janina i Julian Trościńscy, Elżbieta i Tadeusz Turkowie, Helena i Aleksander Tworkowie, Danuta i Stanisław Węgrzynowie oraz Maria i Andrzej Zmyjowie.

W 55. rocznicę ślubu okolicznościowym listem i upominkami zostali uhonorowani: Wiktoria i Mieczysław Dumowie, Janina i Stanisław Cibowie, Janina i Adam Paterkowie, Zofia i Józef Kochowscy, Ludwik i Ludwika Bijakowie,Zofia i Czesław Pyrkoszowie, Zofia i Ryszard Koprowie, Izabela i Ryszard Kotwicowie, Maria i Franciszek Gamoniowie, Ewa i Zbysław Kisielowie, Leokadia i Józef Przebieradłowie, Kazimiera i Eugeniusz Holcowie, Maria i Paweł Lasotowie, Marianna i Henryk Piwowarowie.

Gratulacje w 60 rocznice ślubu odebrali: Stefania i Stefan Gołębiowscy, Stefania i Franciszek Urbaniakowie, Helena i Jan Pukowie, Maria i Józef Warchołowie, Janina i Stanisław Wolakowie, Zofia i Stanisław Machajowie Maria i Stanisław Budziłowie, Izabela i Stanisław Janczykowie, Czesława i Stanisław Dulowie, Zofia i Jan Rędziowie.

Życzenia wszystkim jubilatom złożyli m.in. w imieniu radnych gminy oraz swoim Krzysztof Maruszak, dziekan ks. Mariusz Kozłowski oraz Józefa Leśniak – sołtys sołectwa Gorzyce w imieniu swoim, przewodniczącego osiedla oraz wszystkich sołtysów.

 

—–

W Gorzycach z reguły wnioski o nadanie Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie składają pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego, zdarza się, że z takim wnioskiem do urzędu występuje również rodzina.

USC za pośrednictwem Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego przekazuje wnioski do Kancelarii Prezydenta RP. Odznaczenia parom obchodzącym złote gody nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Jubilaci są informowani listem gratulacyjnym z kancelarii prezydenta o przyznanych medalach. Następnie otrzymują oficjalne zaproszenie na uroczystość, której organizatorem jest Wójt Gminy Gorzyce.

Podczas uroczystości wręczane są odznaczenia, dyplomy, drobne upominki, składane gratulacje oraz wznoszone toasty. Jest to ceremonia bardzo uroczysta, mogą w niej uczestniczyć członkowie i znajomi rodziny jubilatów.

Ponadto na uroczystość zapraszane są również pary, które obchodzą brylantową i diamentową rocznicę. Otrzymują one listy gratulacyjne od Wójta Gminy Gorzyce. Natomiast Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymuje się tylko raz.

 

Źródło Gmina Gorzyce

zdj.fb Gmina Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021