W powiecie

ZŁOTE GODY 2020

ZŁOTE GODY 2020

64 pary z gminy Gorzyce w 2019 roku świętowało swój jubileusz 50, 55 i 60-lecia pożycia małżeńskiego. Małżonkowie z tej okazji zostali uhonorowani medalami oraz listami gratulacyjnymi.

– Patrzymy na was z podziwem, bo czy jest coś piękniejszego w życiu od miłości i wzajemnego szacunku. Dziękuję wam, że pielęgnujecie w sobie to uczucie, które związało was kilkadziesiąt lat temu i pozwala trwać po dziś dzień. Dziękuję każdemu z was, za budowanie naszej małej ojczyzny, bo każdy z was ma w niej cząstkę siebie – mówił Leszek Surdy wójt gminy Gorzyce.

Na uroczystość zostały zaproszone pary, które w 1969, 1964 i 1959 roku zawarły związek małżeński. Medale, listy gratulacyjne, kwiaty oraz drobne upominki wszystkim jubilatom wręczali: wójt Leszek Surdy, zastępca wójta Lucyna Matyka, przewodniczący rady gminy Gorzyce Krzysztof Maruszak, zastępca przewodniczącego rady gminy Gorzyce Paweł Słonina oraz kierownik USC Barbara Babiec-Wziątek.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie prezydent Polski – Andrzej Duda przyznał 32 parom z gminy Gorzyce, odznaczenia osobiście odebrało 26 par: Zofia i Eugeniusz Baryłowie, Marianna i Edward Chojnaccy, Teresa i Kazimierz Grzywaczowie, Teresa i Franciszek Jabłońscy, Urszula i Stanisław Jakubikowie, Cecylia i Janusz Jaroszowie, Zofia i Marian Kawowie, Maria i Jerzy Kochowscy, Teresa i Stanisław Krasoniowie, Czesława i Czesław Lachowscy, Grażyna i Andrzej Malczewscy, Marianna i Wiesław Osiakowie, Stanisława i Zdzisław Pałkowie, Zdzisława i Jerzy Perłowie, Maia i Józef Rzucidłowie, Zofia i Stanisław Stępniowie, Helena i Jerzy Stopińscy, Stanisława i Stanisław Suszkowie, Janina i Edward Sztukowie, Maria i Bronisław Taborowie, Emilia i Ryszard Tosiowie, Janina i Julian Trościńscy, Elżbieta i Tadeusz Turkowie, Helena i Aleksander Tworkowie, Danuta i Stanisław Węgrzynowie oraz Maria i Andrzej Zmyjowie.

W 55. rocznicę ślubu okolicznościowym listem i upominkami zostali uhonorowani: Wiktoria i Mieczysław Dumowie, Janina i Stanisław Cibowie, Janina i Adam Paterkowie, Zofia i Józef Kochowscy, Ludwik i Ludwika Bijakowie,Zofia i Czesław Pyrkoszowie, Zofia i Ryszard Koprowie, Izabela i Ryszard Kotwicowie, Maria i Franciszek Gamoniowie, Ewa i Zbysław Kisielowie, Leokadia i Józef Przebieradłowie, Kazimiera i Eugeniusz Holcowie, Maria i Paweł Lasotowie, Marianna i Henryk Piwowarowie.

Gratulacje w 60 rocznice ślubu odebrali: Stefania i Stefan Gołębiowscy, Stefania i Franciszek Urbaniakowie, Helena i Jan Pukowie, Maria i Józef Warchołowie, Janina i Stanisław Wolakowie, Zofia i Stanisław Machajowie Maria i Stanisław Budziłowie, Izabela i Stanisław Janczykowie, Czesława i Stanisław Dulowie, Zofia i Jan Rędziowie.

Życzenia wszystkim jubilatom złożyli m.in. w imieniu radnych gminy oraz swoim Krzysztof Maruszak, dziekan ks. Mariusz Kozłowski oraz Józefa Leśniak – sołtys sołectwa Gorzyce w imieniu swoim, przewodniczącego osiedla oraz wszystkich sołtysów.

 

—–

W Gorzycach z reguły wnioski o nadanie Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie składają pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego, zdarza się, że z takim wnioskiem do urzędu występuje również rodzina.

USC za pośrednictwem Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego przekazuje wnioski do Kancelarii Prezydenta RP. Odznaczenia parom obchodzącym złote gody nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Jubilaci są informowani listem gratulacyjnym z kancelarii prezydenta o przyznanych medalach. Następnie otrzymują oficjalne zaproszenie na uroczystość, której organizatorem jest Wójt Gminy Gorzyce.

Podczas uroczystości wręczane są odznaczenia, dyplomy, drobne upominki, składane gratulacje oraz wznoszone toasty. Jest to ceremonia bardzo uroczysta, mogą w niej uczestniczyć członkowie i znajomi rodziny jubilatów.

Ponadto na uroczystość zapraszane są również pary, które obchodzą brylantową i diamentową rocznicę. Otrzymują one listy gratulacyjne od Wójta Gminy Gorzyce. Natomiast Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymuje się tylko raz.

 

Źródło Gmina Gorzyce

zdj.fb Gmina Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Motocyklista wjechał do rowu

rta24.eu2 czerwca 2020

Przebudowa rynku w Baranowie Sandomierskiem

rta24.eu2 czerwca 2020

Zatrzymał pijanego sprawcę kolizji

rta24.eu2 czerwca 2020

Pijany spowodował kolizje, uszkodził latarnie i uciekł

rta24.eu1 czerwca 2020

Czwórmiasto proponuje przebieg Szprychy 6 m.in. przez Tarnobrzeg

rta24.eu1 czerwca 2020

Bezpieczna sesja w hala sportowej

rta24.eu1 czerwca 2020

Pies policyjny Leser trafił do tarnobrzeskich policjantów

rta24.eu1 czerwca 2020

Tarnobrzeg otrzymał maseczki od skazanych

rta24.eu1 czerwca 2020

Obowiązkowe wyposażenie roweru

rta24.eu30 maja 2020