Rozrywka

Złote Gody w Gminie Gorzyce

Złote Gody w Gminie Gorzyce

Ponad 50 lat temu ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. W swojej przysiędze trwają po dziś dzień. 35 par z terenu gminy Gorzyce uhonorowano Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Ze względu na pandemię uroczystość została zorganizowana w nieco innej niż dotychczas formie. Odznaczenia podzielono na trzy tury. W dwóch pierwszych odznaczono medalami pary, które przeżyły ze sobą 50 lat, w ostatniej – gratulacje i drobne upominki wręczono parom, które w ubiegłym roku obchodziły szmaragdową i diamentową rocznicę ślubu.

Gratulacje i życzenia kierowali do małżonków wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy, zastępca wójta Lucyna Matyka, przewodniczący rady gminy Gorzyce Krzysztof Maruszak oraz proboszcz gorzyckiej parafii ks. Mariusz Kozłowski.

Na uroczystość zostały zaproszone pary, które w 1970, 1965 i 1960 roku zawarły związek małżeński. Medale, listy gratulacyjne, kwiaty oraz drobne upominki wszystkim jubilatom wręczali: wójt Leszek Surdy, zastępca wójta Lucyna Matyka, przewodniczący rady gminy Gorzyce Krzysztof Maruszak, zastępca przewodniczącego rady gminy Gorzyce Paweł Słonina oraz kierownik USC Barbara Babiec-Wziątek.

Zaproszenia na uroczystość zostały skierowane do par, które w minionym roku obchodziły swoje okrągłe jubileusze.

Złote Gody: Krystiana i Włodzimierz Adamczykowie, Adela i Józef Baltyzarowie, Irena i Tadeusz Ciachowie, Teresa i Stanisław Dragułowie, Danuta i Bronisław Dumowie, Sabina i Jerzy Gachowie, Elżbieta i Edward Grębowcowie, Janina i Edward Grzybałowie, Wanda i Adam Grzywaczowie, Zofia i Janusz Holcelowie, Emilia i Kazimierz Jałówczakowie, Anna i Feliks Jaroszowie, Maria i Adam Jeżowie, Helena i Henryk Kałdonowie, Janina i Józef Latawcowie, Anna i Józef Majkutowie, Halina i Marek Nowakowie, Zofia i Stanisław Pietrzykowie, Alina i Władysław Pikusowie, Honorata i Jan Polakowie, Ryszarda i Augustyn Pukowie, Stanisława i Władysław Rakowie, Małgorzata i Władysław Siembabowie, Zofia i Mieczysław Skórowie, Władysława i Roman Sołtysowie, Maria i Janusz Stelmachowie, Józefa i Stanisław Stępniowie, Janina i Józef Szmidowie, Krystyna i Jan Tyncowie, Helena i Franciszek Tymiccy, Maria i Kazimierz Warzyccy, Waleria i Józef Wnukowie, Teresa i Stefan Wosiowie oraz Urszula i Marian Woźniakowie.

55 lat pożycia małżeńskiego w minionym roku obchodziło 12 par: Stefania i Włodzimierz Paterkowie, Helena i Zdzisław Rutynowie, Zuzanna i Zdzisław Guzowie, Anna i Roman Kapałowie, Stanisława i Józef Truniarzowie, Zofia i Roman Frąkowie, Kazimiera i Jan Wicińscy, Maria i Marian Śledziowie, Daniela i Eugeniusz Kułagowie, Zofia i Stanisław Rakowie, Maria i Władysław Koprowie, Helena i Mieczysław Dąbkowie.

60 lat pożycia małżeńskiego w minionym roku świętowało 5 par: Kazimiera i Jan Trojnaccy, Leokadia i Józef Kasakowie, Daniela i Eugeniusz Duszkiewiczowie, Maria i Stanisław Kiełbasowie oraz Marianna i Eugeniusz Kwakowie.

W Gorzycach z reguły wnioski o nadanie Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie składają pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego, zdarza się, że z takim wnioskiem do urzędu występuje również rodzina.

USC za pośrednictwem Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego przekazuje wnioski do Kancelarii Prezydenta RP. Odznaczenia parom obchodzącym złote gody nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Jubilaci są informowani listem gratulacyjnym z kancelarii prezydenta o przyznanych medalach. Następnie otrzymują oficjalne zaproszenie na uroczystość, której organizatorem jest Wójt Gminy Gorzyce.

Podczas uroczystości wręczane są odznaczenia, dyplomy, drobne upominki, składane gratulacje oraz wznoszone toasty. Jest to ceremonia bardzo uroczysta, mogą w niej uczestniczyć członkowie i znajomi rodziny jubilatów.

Ponadto na uroczystość zapraszane są również pary, które obchodzą brylantową i diamentową rocznicę. Otrzymują one listy gratulacyjne od Wójta Gminy Gorzyce. Natomiast Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymuje się tylko raz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło i foto

Gmina Gorzyce

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

„Poseł czy kominiarz” – najnowsza premiera Teatru Czwartek

rta24.eu22 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

rta24.eu20 października 2021

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021

Podkarpackie media ciekawe Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu19 października 2021

Stypendia Wójta Gminy Grębów dla najlepszych licealistów

rta24.eu14 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021