W powiecie

Złote Gody w gminie Gorzyce

Złote Gody w gminie Gorzyce

55 par z gminy Gorzyce w tym roku świętuje swój jubileusz 50, 55 i 60-lecia pożycia małżeńskiego. Małżonkowie z tej okazji zostali uhonorowani medalami oraz listami gratulacyjnymi.

Medale za długoletnie pozycie małżeńskie prezydent Polski – Andrzej Duda przyznał 35 parom z gminy Gorzyce. Sakramentalne „tak” 50 lat temu powiedzieli sobie: Maria i Stanisław Bieleccy, Elżbieta i Marian Bieleccy, Bronisława i Józef Bolenbachowie, Janina i Henryk Buchnatowie, Zofia i Władysław Cąpałowie, Maria i Franciszek Chmielowie, Maria i Piotr Chmielowscy, Stanisława i Marian Chmurowie, Barbara i Marian Gorczycowie, Barbara i Zenon Halikowie, Janina i Kazimierz Idecowie, Zofia i Marian Kaczorowie, Krystyna i Henryk Kawęccy, Krystyna i Włodzimierz Kobylarzowie, Zofia i Stanisław Kokoszowie, Zofia i Franciszek Krukowie, Zdzisława i Michał Lasotowie, Janina i Tadeusz Mączkowie, Renalda i Józef Nawroccy, Aleksandra i Szczepan Niewiadomscy, Zofia i Władysław Paruchowie, Czesława i Jan Piwowarowie, Janina i Wincenty Serwatowie, Cecylia i Józef Sędrowscy, Wanda i Wincenty Sobowcowie, Elżbieta i Janusz Stefaniukowie, Stanisława i Władysław Stępniowie, Teresa i Stanisław Stępniowscy, Adamina i Aleksander Szczypieniowie, Kazimiera i Marian Środowie, Krystyna i Jan Warzyccy, Irena i Hieronim Woźniakowie, Maria i Zbigniew Ziarowie, Jadwiga i Wiesław Zielińscy, Halina i Zbigniew Żarscy.

55 rocznicę ślubu w tym roku obchodzi 14 par. Wśród nich: Maria i Bolesław Wolakowie, Władysława i Władysław Przybosiowie, Danuta i Stanisław Cąpałowie, Maria i Józef Kutyłowie, Helena i Zbigniew Widakowie, Zofia i Marian Kuchtowie, Danuta i Zbigniew Piątkowie, Helena i Tadeusz Filipiakowie, Janina i Eugeniusz Kasakowie, Krystyna i Jan Małysowie, Wanda i Jan Jońcowie, Antonina i Stanisław Bieleccy, Barbara i Tadeusz Sadowscy, Zofia i Gabriel Budziakowie.

Gratulacje w 60 rocznice ślubu odebrali: Zofia i Tadeusz Motasowie, Stanisława i Franciszek Chruścielowie, Czesława i Mieczysław Zającowie, Eugenia i Wacław Kołtonowie, Genowefa i Władysław Nowakowie, Zofia i Jan Filipiakowie.

Medale od Prezydenta RP otrzymali małżonkowie z 50-letnim stażem, zaś wszystkim parom wręczono listy gratulacyjne, kwiaty i drobne upominki. Gratulacje dostojnym jubilatom składali: wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy, zastępca wójta Lucyna Matyka, przewodniczący RG Krzysztof Maruszak, zastępca przewodniczącego Paweł Słonina oraz kierownik USC Barbara Babiec-Wziątek.

– Wiem, że wasze życie często wystawiało was na próbę. Były w nim dobre chwile, ale tych ciężkich nie brakowało. Udowodniliście, że nawet jeśli coś się psuje to można naprawić i trwać razem w miłości. Jesteście dla nas przykładem. Życzę Wam zdrowia i wszystkiego najlepszego – winszował wójt Leszek Surdy.

Życzenia jubilatom złożył również dziekan ks. Mariusz Kozłowski. – Dzisiaj jesteście celebrytami miłości. Mówcie o tym co was połączyło, nawet jeżeli ktoś nie będzie chciał słuchać. Wasza miłość jest piękna ale i pewnie często bywała trudna, naciągnięta do granic możliwości, ale wy wytrwaliście. Jesteście razem mimo wielu przeszkód, które stanęły wam na drodze . Gratuluję wam i życzę wszelkiego błogosławieństwa.

01

101

Źródło: UG Gorzyce 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021