sport

Złoto i brąz dla KTS Enea Siarka

Złoto i brąz dla KTS Enea Siarka

Kinga Stefańska przywiozła z 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski w Białymstoku dwa krążki. Brązowy medal w singlu oraz złoto w deblu w parze z Natalią Bajor z KU AZS UE Wrocław, która triumfowała także w grze pojedynczej po trzeci z rzędu.

Kapitan KTS Enea Siarki Tarnobrzeg mogłaby uznać udział w turnieju za bardzo udany. W półfinale uległa minimalnie Paulinie Krzysiek 3:4, a w grze podwójnej, w której w ogóle miała nie występować sięgnęła po raz trzeci po mistrzowski tytuł. Wszystko za sprawą nieobecności Natalii Partyki, etatowej partnerki Natalii Bajor, która w ostatniej chwili z powodów zdrowotnych wycofała się z występu w mistrzostwach Polski. Wakat, bardzo udanie, wypełniła Stefańska. Na szybko zgłoszony duet został rozstawiony z numerem jeden i w całym turnieju nie stracił seta. Niestety, cała radość z sukcesu uleciała w ostatnim secie finałowego występu przeciwko Emilii Kijok i Karolinie Pęk. – Kinga doznała urazu ścięgna Achillesa i musi poddać się zabiegowi jego zespolenia – powiedział trener Zbigniew Nęcek, który natychmiast z hali zabrał swoją zawodniczkę do szpitala w Białymstoku.

– Dziękuję Natalii, że dała radę kontynuować w pojedynkę ten mecz i wygrała finał. Byłoby to bardzo smutne, że przy takim prowadzeniu, cztery piłki od mistrzostwa Polski, przeze mnie skończyłybyśmy na tarczy – podsumowała kapitan KTS-u.

W Białymstoku udanie występowała także Agata Zakrzewska, która w 1/8 finału przegrała 1:4 z Anną Węgrzyn, późniejszą wicemistrzynią Polski w grze mieszanej. Najmłodsza z tarnobrzeżanek nie musi się jednak wstydzić porażki z ubiegłoroczną mistrzynią Europy juniorek i swojej postawy. We wcześniejszej rundzie pokonała Angelikę Janik.

 

Źródło KTS Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

IKS Jezioro Tarnobrzeg – Co dalej ?

rta24.eu18 maja 2020

Rowery Miejskie będą znowu funkcjonować

rta24.eu13 maja 2020

SOSiR Nowa Dęba udostępnia obiekty

rta24.eu4 maja 2020

Z Hiszpanii z kolejnego Pro – Tour Maciej Nalepka przywozi dwa medale

rta24.eu11 marca 2020

Turniej badmintona “Małopolska Open”

rta24.eu10 marca 2020

Krajowy Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych w badmintonie

rta24.eu3 marca 2020

Grand Prix Elity w badmintonie

rta24.eu3 marca 2020

Maciej NALEPKA zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg zdobył brązowy medal

rta24.eu26 lutego 2020

18 medali UKS Delfin Tarnobrzeg

rta24.eu23 lutego 2020