Złoto na Mistrzostwach Polski Wushu

Dwa złote medale dla Tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi „Nan Bei – Biały Żuraw” wywalczyła Jadwiga Sochaj podczas XXIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu rozgrywanych 10-11 czerwca w Warszawie.

Zawody rozgrywano jednocześnie na 3 planszach w konkurencjach: taolu (formy sportowe i tradycyjne) oraz  walki. Reprezentanci z tarnobrzeskiej szkoły rywalizowali w konkurencji taolu prezentując formy tai chi. Jadwiga Sochaj  stanęła dwa razy na najwyższym podium zdobywając złote medale  za  formę obligatoryjną Yang 40 oraz  formę 73 stylu Sun.  Agnieszka Janczara prezentując formę obligatoryjną taijiquan Yang 24 zajęła czwarte miejsce. Był to udany debiut zawodniczki  na zawodach tej rangi. Organizatorem zawodów  był  Polski  Związek  Wushu.

xxiii_mp_wushu._10-11.06_2,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

Tarnobrzeska Szkoła Tai Chi działa w naszym mieście od 10 lat. Od tego czasu prowadzone są regularnie  treningi grup dla początkujących i zaawansowanych, organizowane seminaria i letnie obozy.

rta24.eu4 października 2021

IKS Jezioro Tarnobrzeg Drużynowym Mistrzem Polski!