W Tarnobrzegu

Zmiana planu zagospodarowania os. Mokrzyszów zaskarżona przez spółkę

Zmiana planu zagospodarowania os. Mokrzyszów zaskarżona przez spółkę

Wytwórnia Hydrauliki Okrętowej złożyła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie na uchwaloną w kwietniu przez Radę Miasta Tarnobrzega zmianę nr 1 miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla Mokrzyszów.

Przypomnijmy, że na obszarze objętym uchwałą zmieniającą miejscowy plan zagospodarowania (na działce należącej do radnego i przedsiębiorcy Dariusza Kołka) galerię handlową chce wybudować firma Karuzela. Właśnie z tym terenem graniczy nieruchomość wytwórni. Od wielu lat transport wielkogabarytowy dojeżdża do firmy z ulicy Sienkiewicza drogą biegnącą przez działkę Dariusza Kołka.

Dyrekcja spółki domaga się unieważnienia uchwały. Przekonuje, że zmiana w planie zagospodarowania przestrzennego umożliwiająca na działce przedsiębiorcy lokalizację obiektu handlowego narusza interesy wytwórni – oznacza dla niej utratę dostępu do drogi publicznej, co w konsekwencji może oznaczać, że zaprzestanie ona działalności gospodarczej. Prowadzenie takiej działalności oznacza bowiem konieczność korzystania z ciężkiego transportu samochodowego i bezpośredniego dostępu do drogi publicznej o określonych parametrach. Nie spełnia ich ulica Wrzosowa, która zgodnie z planem miałaby zostać przekształcona z drogi wewnętrznej w drogę publiczną.

Co teraz? Podczas nadzwyczajnej sesji zaplanowanej na 21 czerwca radni mają podjąć uchwałę o przekazaniu skargi Wytwórni Hydrauliki Okrętowej wraz z odpowiedzią samorządu na skargę do sądu administracyjnego. Pełniący obowiązki prezydenta Tarnobrzega Kamil Kalinka twierdzi, że uchwalenie zmienionego miejscowego planu zagospodarowania było zasadne i potrzebne, a służby wojewody nie wniosły zastrzeżeń do uchwały.

Na zdjęciu – widok na sporny teren przy ul. Sienkiewicza.

Wioletta Wojtkowiak

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Tarnobrzegu

Budowa obwodnicy Tarnobrzega oficjalnie rozpoczęta

rta24.eu5 marca 2021

Wirtualne Dni Otwarte PUZ 8-12 marca

rta24.eu5 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021