W Tarnobrzegu

Zmiana planu zagospodarowania os. Mokrzyszów zaskarżona przez spółkę

Zmiana planu zagospodarowania os. Mokrzyszów zaskarżona przez spółkę

Wytwórnia Hydrauliki Okrętowej złożyła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie na uchwaloną w kwietniu przez Radę Miasta Tarnobrzega zmianę nr 1 miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla Mokrzyszów.

Przypomnijmy, że na obszarze objętym uchwałą zmieniającą miejscowy plan zagospodarowania (na działce należącej do radnego i przedsiębiorcy Dariusza Kołka) galerię handlową chce wybudować firma Karuzela. Właśnie z tym terenem graniczy nieruchomość wytwórni. Od wielu lat transport wielkogabarytowy dojeżdża do firmy z ulicy Sienkiewicza drogą biegnącą przez działkę Dariusza Kołka.

Dyrekcja spółki domaga się unieważnienia uchwały. Przekonuje, że zmiana w planie zagospodarowania przestrzennego umożliwiająca na działce przedsiębiorcy lokalizację obiektu handlowego narusza interesy wytwórni – oznacza dla niej utratę dostępu do drogi publicznej, co w konsekwencji może oznaczać, że zaprzestanie ona działalności gospodarczej. Prowadzenie takiej działalności oznacza bowiem konieczność korzystania z ciężkiego transportu samochodowego i bezpośredniego dostępu do drogi publicznej o określonych parametrach. Nie spełnia ich ulica Wrzosowa, która zgodnie z planem miałaby zostać przekształcona z drogi wewnętrznej w drogę publiczną.

Co teraz? Podczas nadzwyczajnej sesji zaplanowanej na 21 czerwca radni mają podjąć uchwałę o przekazaniu skargi Wytwórni Hydrauliki Okrętowej wraz z odpowiedzią samorządu na skargę do sądu administracyjnego. Pełniący obowiązki prezydenta Tarnobrzega Kamil Kalinka twierdzi, że uchwalenie zmienionego miejscowego planu zagospodarowania było zasadne i potrzebne, a służby wojewody nie wniosły zastrzeżeń do uchwały.

Na zdjęciu – widok na sporny teren przy ul. Sienkiewicza.

Wioletta Wojtkowiak

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Utrudnienia w ruchu

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021