W Tarnobrzegu

Zmiany w parku przemysłowym. Inwestorzy kupują działki

Zmiany w parku przemysłowym. Inwestorzy kupują działki

Centrum Obsługi Inwestora, którym kieruje Anita Zachariasz objęło pieczę nad Tarnobrzeskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym. Nie zarządza już nim Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Na wczorajszej konferencji prezydent Tarnobrzega przyznał, że nie tylko zmiana operatora zadecydowała o przeprowadzce Centrum Obsługi Inwestora z Urzędu Miasta do siedziby TPPT przy ul. Warszawskiej w Zakrzowie. – Inwestorzy potrzebują warunków do prowadzenia biznesowych rozmów. Nie są zainteresowani tym, by widziały ich postronne osoby. Urząd nie zapewniał tej dyskrecji, dlatego też obsługiwani będą w biurze Parku, w nowej siedzibie Centrum Obsługi Inwestora – mówi Grzegorz Kiełb.

Producent żywności zbuduje halę

Anita Zachariasz poinformowała o efektach rozmów z ostatnich tygodni: – Podpisaliśmy umowę sprzedaży jednej działki, na dwóch kolejnych przedsiębiorcy chcą otworzyć firmy produkcyjne. Na terenie Parku powstanie hala produkcyjna wytwarzająca produkty żywnościowe. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z przedsiębiorcą, który chce otworzyć laboratorium obsługujące producentów żywności. Rozmawiamy z krakowskim inwestorem zainteresowanym produkcją energii z odpadów poprodukcyjnych powstających z przetwórstwa owoców. Jest też przedsiębiorca z Warszawy, który chce przenieść całą swoją innowacyjną produkcję roślin i laboratoria do Tarnobrzega.

Wynajem na biuro od złotówki za metr

W Parku Przemysłowo-Technologicznym działa 18 firm. Zatrudniają 80 osób. W budynku inkubatora przedsiębiorczości wynajętych zostało już 85 procent powierzchni pod produkcję oraz ponad 30 procent powierzchni biurowej. – Przedsiębiorcy mogą liczyć na ulgi podatkowe. Na dziś chciałoby z nich skorzystać 10 inwestorów – mówi pracownik Centrum Mateusz Bąk. Ze zwolnienia mogą skorzystać także mali przedsiębiorcy, chcący wynająć powierzchnię biurową. Park oferuje im atrakcyjną stawkę, już od 1 zł za metr kwadratowy.

_dsc5339

_dsc5349

_dsc5355

_dsc5360

_dsc5370

_dsc5372

WW

Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Lokalna aplikacja mobilna Tu Tarnobrzeg wystartowała

rta24.eu18 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021