W Tarnobrzegu

Zmiany w parku przemysłowym. Inwestorzy kupują działki

Zmiany w parku przemysłowym. Inwestorzy kupują działki

Centrum Obsługi Inwestora, którym kieruje Anita Zachariasz objęło pieczę nad Tarnobrzeskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym. Nie zarządza już nim Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Na wczorajszej konferencji prezydent Tarnobrzega przyznał, że nie tylko zmiana operatora zadecydowała o przeprowadzce Centrum Obsługi Inwestora z Urzędu Miasta do siedziby TPPT przy ul. Warszawskiej w Zakrzowie. – Inwestorzy potrzebują warunków do prowadzenia biznesowych rozmów. Nie są zainteresowani tym, by widziały ich postronne osoby. Urząd nie zapewniał tej dyskrecji, dlatego też obsługiwani będą w biurze Parku, w nowej siedzibie Centrum Obsługi Inwestora – mówi Grzegorz Kiełb.

Producent żywności zbuduje halę

Anita Zachariasz poinformowała o efektach rozmów z ostatnich tygodni: – Podpisaliśmy umowę sprzedaży jednej działki, na dwóch kolejnych przedsiębiorcy chcą otworzyć firmy produkcyjne. Na terenie Parku powstanie hala produkcyjna wytwarzająca produkty żywnościowe. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z przedsiębiorcą, który chce otworzyć laboratorium obsługujące producentów żywności. Rozmawiamy z krakowskim inwestorem zainteresowanym produkcją energii z odpadów poprodukcyjnych powstających z przetwórstwa owoców. Jest też przedsiębiorca z Warszawy, który chce przenieść całą swoją innowacyjną produkcję roślin i laboratoria do Tarnobrzega.

Wynajem na biuro od złotówki za metr

W Parku Przemysłowo-Technologicznym działa 18 firm. Zatrudniają 80 osób. W budynku inkubatora przedsiębiorczości wynajętych zostało już 85 procent powierzchni pod produkcję oraz ponad 30 procent powierzchni biurowej. – Przedsiębiorcy mogą liczyć na ulgi podatkowe. Na dziś chciałoby z nich skorzystać 10 inwestorów – mówi pracownik Centrum Mateusz Bąk. Ze zwolnienia mogą skorzystać także mali przedsiębiorcy, chcący wynająć powierzchnię biurową. Park oferuje im atrakcyjną stawkę, już od 1 zł za metr kwadratowy.

_dsc5339

_dsc5349

_dsc5355

_dsc5360

_dsc5370

_dsc5372

WW

Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021