W Tarnobrzegu

Zmiany w parku przemysłowym. Inwestorzy kupują działki

Zmiany w parku przemysłowym. Inwestorzy kupują działki

Centrum Obsługi Inwestora, którym kieruje Anita Zachariasz objęło pieczę nad Tarnobrzeskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym. Nie zarządza już nim Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Na wczorajszej konferencji prezydent Tarnobrzega przyznał, że nie tylko zmiana operatora zadecydowała o przeprowadzce Centrum Obsługi Inwestora z Urzędu Miasta do siedziby TPPT przy ul. Warszawskiej w Zakrzowie. – Inwestorzy potrzebują warunków do prowadzenia biznesowych rozmów. Nie są zainteresowani tym, by widziały ich postronne osoby. Urząd nie zapewniał tej dyskrecji, dlatego też obsługiwani będą w biurze Parku, w nowej siedzibie Centrum Obsługi Inwestora – mówi Grzegorz Kiełb.

Producent żywności zbuduje halę

Anita Zachariasz poinformowała o efektach rozmów z ostatnich tygodni: – Podpisaliśmy umowę sprzedaży jednej działki, na dwóch kolejnych przedsiębiorcy chcą otworzyć firmy produkcyjne. Na terenie Parku powstanie hala produkcyjna wytwarzająca produkty żywnościowe. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z przedsiębiorcą, który chce otworzyć laboratorium obsługujące producentów żywności. Rozmawiamy z krakowskim inwestorem zainteresowanym produkcją energii z odpadów poprodukcyjnych powstających z przetwórstwa owoców. Jest też przedsiębiorca z Warszawy, który chce przenieść całą swoją innowacyjną produkcję roślin i laboratoria do Tarnobrzega.

Wynajem na biuro od złotówki za metr

W Parku Przemysłowo-Technologicznym działa 18 firm. Zatrudniają 80 osób. W budynku inkubatora przedsiębiorczości wynajętych zostało już 85 procent powierzchni pod produkcję oraz ponad 30 procent powierzchni biurowej. – Przedsiębiorcy mogą liczyć na ulgi podatkowe. Na dziś chciałoby z nich skorzystać 10 inwestorów – mówi pracownik Centrum Mateusz Bąk. Ze zwolnienia mogą skorzystać także mali przedsiębiorcy, chcący wynająć powierzchnię biurową. Park oferuje im atrakcyjną stawkę, już od 1 zł za metr kwadratowy.

_dsc5339

_dsc5349

_dsc5355

_dsc5360

_dsc5370

_dsc5372

WW

Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Ruszają doraźne naprawy dróg

rta24.eu12 maja 2021

Odbierz swoje maseczki- Rusza drugi etap dystrybucji

rta24.eu12 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021

Łączymy siły, aby zagospodarować zdegradowane przestrzenie

rta24.eu6 maja 2021