W Tarnobrzegu

Zmiany w Tarnobrzeskim Banku Żywności. Były prezes: Mam 75 lat. Jestem już zmęczony

Zmiany w Tarnobrzeskim Banku Żywności. Były prezes: Mam 75 lat. Jestem już zmęczony

Nowym prezesem Tarnobrzeskiego Banku Żywności został Jan Dziubiński. Radny i były prezydent zastąpił Czesława Łuszczkiego, który 7 kwietnia podczas walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego zastrzegł, że nie będzie kandydował ponownie na tę funkcję.

bank zywnosci

– Nie chciałem już dłużej być prezesem ze względu na swój stan zdrowia i długą pracę w stowarzyszeniu. Mam 75 lat. Po tych dwunastu latach jestem już zmęczony, nie daję rady, wypaliłem się – wyznaje Czesław Łuszczki. Wspomina przy tym, że bardzo przeżył tzw. jabłkową aferę. Wyjaśnijmy, że prokuratura ustala, co stało się z czterema transportami jabłek, które Tarnobrzeski Bank Żywności wysłał do oczekujących na nie stowarzyszeń.

łuszczki

na zdjęciu: Czesław Łuszczki

– Sadownicy przedstawili nam dokumenty, że jabłka zostały dostarczone do odbiorców. Podczas kontroli wyszło, że organizacje nie dostały owoców – mówi Łuszczki. – Zawsze ufałem ludziom, przez dwanaście lat udało się nam wiele dobrego zrobić dla mieszkańców. Niestety, takie problemy, jak ten są już ponad moje siły. Zaproponowałem więc wybór nowego prezesa zarządu.

W głosowaniu tajnym największe poparcie miał Jan Dziubiński, członek stowarzyszenia, który w 2004 roku, jako prezydent miasta powołał do działania organizację zajmującą się rozdziałem żywności wśród potrzebujących. Bank działa na rzecz pięciu powiatów – tarnobrzeskiego, niżańskiego, mieleckiego, stalowowolskiego i częściowo sandomierskiego. Na 2016 rok stowarzyszenie otrzymało 50 tys. zł dotacji od miasta na utworzenie punktu wydawania darmowej żywności dla podopiecznych MOPR.

Prezes banku to społeczna funkcja. Jan Dziubiński nie będzie pobierał za nią wynagrodzenia.Pensję pobiera jednak Czesław Łuszczki, bo oprócz prezesowania był i jest dyrektorem biura banku żywności, które zatrudnia sześć osób. Zarabia miesięcznie 2100 złotych netto. Ma umowę na czas nieokreślony.

– Ale nie wiem, czy będę nadal pracował. Oddaję się do dyspozycji nowego zarządu – mówi były prezes. Łączenie dwóch funkcji już nie będzie możliwe. Uchwałą walnego zebrania, członkowie zarządu nie mogą być zatrudniani w stowarzyszeniu. Do nowego zarządu banku żywności oprócz Jana Dziubińskiego weszli: Władysław Jakubowicz, Marian Paruch, dotychczasowa skarbnik Zofia Dryś i proboszcz z Tarnowskiej Woli ksiądz Antoni Sanecki. Skład nowej komisji rewizyjnej to: Tadeusz Kagan, Małgorzata Stec i Zbigniew Urban.

_DSC0034-001

na zdjęciu: Jan Dziubiński

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021