Rozrywka

Znów trysną fontanny

Znów trysną fontanny

Po roku przerwy, od poniedziałku 10 maja uruchomione zostaną w Tarnobrzegu fontanny. – To, że możemy w tym roku uruchomić fontanny, nie znaczy, że nie ma zagrożenia, że jesteśmy zwolnieni z zachowania odpowiedzialności – podkreśla prezydent.

W opinii Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH decyzja o uruchomieniu fontann powinna być podjęta po wnikliwym rozpatrzeniu aktualnej sytuacji epidemiologicznej, zarówno lokalnej, jak i w skali kraju, z uwzględnieniem aktualnych obostrzeń, ograniczeń, zakazów i nakazów, wprowadzanych zarządzeniem Rady Ministrów – w piśmie, które do magistratu trafiło 6 maja, poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu.

– Sytuacja się stabilizuje, a mając na uwadze, że fontanny znajdują się w otwartej przestrzeni publicznej, gdzie ryzyko zakażenia jest mniejsze,  o ile oczywiście zachowany zostanie dystans społeczny, zdecydowaliśmy o uruchomieniu tychże. Fontanny w Tarnobrzegu zaczną działać od poniedziałku, 10 maja – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega. Prezydent zdaje siebie sprawę, że fontanny są ulubionym celem spacerów, miejscem spędzania wolnego czasu, zwłaszcza upalne dni. Tym bardziej prosi o odpowiedzialność.

Fontanny zasilane są wodą wodociągową podlegającą stałej dezynfekcji, która nie stwarza jakiegokolwiek zagrożenia. Jak jednak podaje Narodowy Instytuty Zdrowia Publicznego PZH, zagrożeniem transmisją SARS-CoV-2 może być bezpośredni kontakt z dużą liczbą osób przebywających wokół tych obiektów, a co za tym idzie, ułatwiona w tych warunkach inhalacja cząstek wirusa przenikających do powietrza podczas kaszlu, kichania, czy rozmowy. Zgodnie więc z wytycznymi Sanepidu, przy fontannach obowiązywać będzie zachowanie dystansu społecznego, co najmniej 1,5 metra odległości od osób spoza własnego gospodarstwa domowego, a także konieczność zasłaniania nosa i ust maseczką.

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Drogi nad Jeziorem Tarnobrzeskim oddano do użytku

rta24.eu15 czerwca 2021

Maleńczuk wystąpi w TDK-u

rta24.eu15 czerwca 2021

W Gorzycach dzień Dziecka się nie kończy

rta24.eu10 czerwca 2021

Konkurs na maskotkę „Przedsiębiorczy Wisłosanek” rozstrzygnięty

rta24.eu9 czerwca 2021

Zespół Jamniczanki zdobył nagrodę publiczności

rta24.eu9 czerwca 2021

Jezioro Tarnobrzeskie zwyciężyło w Plebiscycie “Turystyczne Perły Podkarpacia” 2021

rta24.eu26 maja 2021

Dzień Dziecka w TDK

rta24.eu26 maja 2021

V Zjazd Starych Motocykli PRL

rta24.eu26 maja 2021

Od dziś oscarowe filmy w kinie Wisła

rta24.eu21 maja 2021