W powiecie

Zostań „Geniuszem IT”

Zostań „Geniuszem IT”

Jak programować roboty, jak radzić sobie w cyberprzestrzeni i jak bezpiecznie poruszać się po Internecie – tego dowiedzą się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokolnikach, którzy właśnie rozpoczęli warsztaty w ramach projektu „Geniusz IT”.

Od kwietnia 2017 r. Gmina Gorzyce rozpoczęła realizację projektu partnerskiego pn. „Geniusz IT”, który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego i dostał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego 2014-2020, z Priorytetu IX.

Projekt powstał w wyniku współpracy trzech gmin z województwa podkarpackiego: Gorzyce, Nowa Sarzyna, Ostrów oraz dwóch firm z Rzeszowa: Aldeo Systemy Zarządzania Sp. z o.o. Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i firmy CDG Pro Sp. z o.o.

robot2

W projekcie z ramienia Gminy Gorzyce uczestniczy Szkoła Podstawowa w Sokolnikach. W ramach działań projektowych szkoła została doposażona w: 27 tabletów wraz ze stacjami dokującymi, klawiaturami bezprzewodowymi, walizkami do przewozu, przechowywania i ładowania tabletów, 2 tablice multimedialne, 2 projektory oraz oprogramowanie do wymienionych urządzeń. Następnie 19 nauczycieli ze szkoły podniosło swoje kompetencje w zakresie stosowania narzędzi informatycznych w prowadzeniu zajęć lekcyjnych.

W grudniu rozpoczął się trzeci, ostatni, etap projektu, który polega na prowadzeniu zajęć dodatkowych z uczniami szkoły podstawowej w Sokolnikach przez przeszkolonych nauczycieli. Na zajęciach uczniowie uczą się jak bezpiecznie poruszać się w Internecie, obsługi podstawowych programów programowania w języku Scratch, budowania i programowania robotów z klocków Lego Mindstorms.

W zajęciach uczestniczy 120 uczniów ze szkoły podstawowej z klas od I-VII. Zakończenie zajęć dodatkowych oraz całego projektu planowane jest na czerwiec 2018 r. Gmina Gorzyce z tytułu realizacji projektu nie ponosi żadnych kosztów.

źródło: UG Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Spotkanie tradycji z nowoczesnością w baranowskim zamku

rta24.eu3 sierpnia 2021

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021