W Tarnobrzegu

Zostawili ją na śmierć. Odwołują się od wyroku

Zostawili ją na śmierć. Odwołują się od wyroku

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu rozpatrzy wkrótce trzy apelacje od wyroku w sprawie dwóch młodych mężczyzn, którzy uciekli z miejsca wypadku pozostawiając ranną koleżankę przy płonącym aucie.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło w Jarocinie w pow. niżańskim 19 września 2016 roku. Volkswagen, którym podróżowała trójka nastolatków uderzył w słup latarni. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zastali płonący samochód, a obok w rowie nieprzytomną dziewiętnastolatkę, która pomimo reanimacji zmarła. Na podstawie połączeń w jej telefonie komórkowym ustalili, z kim podróżowała. Okazało się, że mężczyźni uciekli nie udzieliwszy pomocy rannej koleżance. Obaj byli pijani.

O spowodowanie wypadku Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu oskarżyła Patryka M., który prowadził auto mimo braku prawa jazdy, mając 1,18 promila alkoholu i z nadmierną prędkością. Zarzuciła mężczyźnie, że po wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanej pasażerce, która zmarła. Drugi z oskarżonych Błażej S. odpowiadał za nieudzielenie pomocy pasażerce pojazdu oraz zacieranie śladów przestępstwa poprzez podpalenie auta.

Wyrok w tej sprawie zapadł we wrześniu 2017 roku. Sąd Rejonowy w Nisku uznał obu oskarżonych za winnych. 19-letniego Patryka M. skazał na łączną karę 6 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz świadczenie w kwocie 5 tys. złotych na Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej. 18-letni Błażej S. usłyszał karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Sprawa wróci jednak na wokandę, bo w styczniu obrońcy oskarżonych, pełnomocnicy oskarżycieli posiłkowych i prokurator wnieśli apelacje od wyroku. Sądu Okręgowy w Tarnobrzegu dopiero wyznaczy termin rozprawy.

Wioletta Wojtkowiak
Fot. Policja

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

rta24.eu20 października 2021

Lista projektów dopuszczonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego

rta24.eu20 października 2021

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Podkarpackie media ciekawe Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu19 października 2021

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021