W Tarnobrzegu

Zostawili ją na śmierć. Odwołują się od wyroku

Zostawili ją na śmierć. Odwołują się od wyroku

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu rozpatrzy wkrótce trzy apelacje od wyroku w sprawie dwóch młodych mężczyzn, którzy uciekli z miejsca wypadku pozostawiając ranną koleżankę przy płonącym aucie.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło w Jarocinie w pow. niżańskim 19 września 2016 roku. Volkswagen, którym podróżowała trójka nastolatków uderzył w słup latarni. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zastali płonący samochód, a obok w rowie nieprzytomną dziewiętnastolatkę, która pomimo reanimacji zmarła. Na podstawie połączeń w jej telefonie komórkowym ustalili, z kim podróżowała. Okazało się, że mężczyźni uciekli nie udzieliwszy pomocy rannej koleżance. Obaj byli pijani.

O spowodowanie wypadku Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu oskarżyła Patryka M., który prowadził auto mimo braku prawa jazdy, mając 1,18 promila alkoholu i z nadmierną prędkością. Zarzuciła mężczyźnie, że po wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanej pasażerce, która zmarła. Drugi z oskarżonych Błażej S. odpowiadał za nieudzielenie pomocy pasażerce pojazdu oraz zacieranie śladów przestępstwa poprzez podpalenie auta.

Wyrok w tej sprawie zapadł we wrześniu 2017 roku. Sąd Rejonowy w Nisku uznał obu oskarżonych za winnych. 19-letniego Patryka M. skazał na łączną karę 6 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz świadczenie w kwocie 5 tys. złotych na Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej. 18-letni Błażej S. usłyszał karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Sprawa wróci jednak na wokandę, bo w styczniu obrońcy oskarżonych, pełnomocnicy oskarżycieli posiłkowych i prokurator wnieśli apelacje od wyroku. Sądu Okręgowy w Tarnobrzegu dopiero wyznaczy termin rozprawy.

Wioletta Wojtkowiak
Fot. Policja

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021

Sprawdź kiedy i gdzie odbierzesz swoje maseczki

rta24.eu8 kwietnia 2021

Dni teatru i wyobraźni już w ten weekend

rta24.eu8 kwietnia 2021

Uwaga! Zmiana czasu na letni

rta24.eu26 marca 2021

Nowe ograniczenia. Co zmieni się od soboty 27 marca?

rta24.eu25 marca 2021