W Tarnobrzegu

Zostawili ją na śmierć. Odwołują się od wyroku

Zostawili ją na śmierć. Odwołują się od wyroku

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu rozpatrzy wkrótce trzy apelacje od wyroku w sprawie dwóch młodych mężczyzn, którzy uciekli z miejsca wypadku pozostawiając ranną koleżankę przy płonącym aucie.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło w Jarocinie w pow. niżańskim 19 września 2016 roku. Volkswagen, którym podróżowała trójka nastolatków uderzył w słup latarni. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zastali płonący samochód, a obok w rowie nieprzytomną dziewiętnastolatkę, która pomimo reanimacji zmarła. Na podstawie połączeń w jej telefonie komórkowym ustalili, z kim podróżowała. Okazało się, że mężczyźni uciekli nie udzieliwszy pomocy rannej koleżance. Obaj byli pijani.

O spowodowanie wypadku Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu oskarżyła Patryka M., który prowadził auto mimo braku prawa jazdy, mając 1,18 promila alkoholu i z nadmierną prędkością. Zarzuciła mężczyźnie, że po wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanej pasażerce, która zmarła. Drugi z oskarżonych Błażej S. odpowiadał za nieudzielenie pomocy pasażerce pojazdu oraz zacieranie śladów przestępstwa poprzez podpalenie auta.

Wyrok w tej sprawie zapadł we wrześniu 2017 roku. Sąd Rejonowy w Nisku uznał obu oskarżonych za winnych. 19-letniego Patryka M. skazał na łączną karę 6 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz świadczenie w kwocie 5 tys. złotych na Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej. 18-letni Błażej S. usłyszał karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Sprawa wróci jednak na wokandę, bo w styczniu obrońcy oskarżonych, pełnomocnicy oskarżycieli posiłkowych i prokurator wnieśli apelacje od wyroku. Sądu Okręgowy w Tarnobrzegu dopiero wyznaczy termin rozprawy.

Wioletta Wojtkowiak
Fot. Policja

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021