W Tarnobrzegu

Zwierzyniec tonął w śmieciach

Zwierzyniec tonął w śmieciach

Z inicjatywy Doroty Rejman ze stowarzyszenia UKS Siedleszczany Nordic Walking około 60 osób przeczesywało tarnobrzeski las oczyszczając go ze śmieci. Co znaleźli? – Tego chyba nikt nie chciałby widzieć – odparła grupka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10.

Miny zbieraczy mówiły wszystko. Las pełen rupieci przeróżnego kalibru przypomina wysypisko a nie naturalne środowisko roślin i zwierząt. Znaleźli tam wszystko, czego być nie powinno – od zepsutych urządzeń po prezerwatywy i zwierzęce truchło rozkładające się tuż za płotem leśniczówki.

Najcięższa przeprawa czekała ochotników na obrzeżach lasu w sąsiedztwie boisk sportowych. – Ten najtrudniejszy odcinek sprzątali członkowie BodyMors. Zrobili to chętnie, skutecznie i z uśmiechem – mówi Andrzej ze stowarzyszenia UKS Siedleszczany Nordic Walking.

Organizatorzy przekazują podziękowania wszystkim, którzy dołączyli do spontanicznej akcji sprzątania Zwierzyńca, czyli: „Biegaczom z Biegam Bo Lubię pod kierownictwem Michała Harnika, Nordic Active, które odpowiedziało aktywnie na naszą akcję i przyjęło na siebie zadanie skoordynowania działań z Nadleśnictwem Nowa Dęba, oddziałowi Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu Szkoły Podstawowej nr. 10 i Gimnazjum nr. 3 w Tarnobrzegu, Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu na czele z dyrektorem Damianem Szwagierczakiem, który osobiście pracował z nami. Podziękowania także dla osób, które przyszły dowiedziawszy się po prostu o naszej akcji, a także dla naszych dziewczyn, które zaopatrzyły towarzystwo we własne wypieki”.

WW

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Powiatowe inwestycje drogowe w gminie Baranów Sandomierski

rta24.eu7 sierpnia 2020

Kajakiem do Gdańska przez Gminę Baranów Sandomierski

rta24.eu6 sierpnia 2020
policja

Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę

rta24.eu5 sierpnia 2020

Jan Mroczek gościem organowego czwartku

rta24.eu4 sierpnia 2020

Uwaga – obowiązuje zakaz wstępu na teren poligonu!

rta24.eu3 sierpnia 2020

„Lato z Radiem” w Tarnobrzegu

rta24.eu3 sierpnia 2020

Bieg w rocznicę Powstania Warszawskiego

rta24.eu3 sierpnia 2020

Muzeum Siarki w Tarnobrzegu najlepszą atrakcją turystyczną w kraju!

rta24.eu31 lipca 2020

Medale i odznaczenia dla tarnobrzeskich policjantów

rta24.eu31 lipca 2020