W Tarnobrzegu

Zwierzyniec tonął w śmieciach

Zwierzyniec tonął w śmieciach

Z inicjatywy Doroty Rejman ze stowarzyszenia UKS Siedleszczany Nordic Walking około 60 osób przeczesywało tarnobrzeski las oczyszczając go ze śmieci. Co znaleźli? – Tego chyba nikt nie chciałby widzieć – odparła grupka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10.

Miny zbieraczy mówiły wszystko. Las pełen rupieci przeróżnego kalibru przypomina wysypisko a nie naturalne środowisko roślin i zwierząt. Znaleźli tam wszystko, czego być nie powinno – od zepsutych urządzeń po prezerwatywy i zwierzęce truchło rozkładające się tuż za płotem leśniczówki.

Najcięższa przeprawa czekała ochotników na obrzeżach lasu w sąsiedztwie boisk sportowych. – Ten najtrudniejszy odcinek sprzątali członkowie BodyMors. Zrobili to chętnie, skutecznie i z uśmiechem – mówi Andrzej ze stowarzyszenia UKS Siedleszczany Nordic Walking.

Organizatorzy przekazują podziękowania wszystkim, którzy dołączyli do spontanicznej akcji sprzątania Zwierzyńca, czyli: „Biegaczom z Biegam Bo Lubię pod kierownictwem Michała Harnika, Nordic Active, które odpowiedziało aktywnie na naszą akcję i przyjęło na siebie zadanie skoordynowania działań z Nadleśnictwem Nowa Dęba, oddziałowi Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu Szkoły Podstawowej nr. 10 i Gimnazjum nr. 3 w Tarnobrzegu, Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu na czele z dyrektorem Damianem Szwagierczakiem, który osobiście pracował z nami. Podziękowania także dla osób, które przyszły dowiedziawszy się po prostu o naszej akcji, a także dla naszych dziewczyn, które zaopatrzyły towarzystwo we własne wypieki”.

WW

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021