W Tarnobrzegu

Zwierzyniec tonął w śmieciach

Zwierzyniec tonął w śmieciach

Z inicjatywy Doroty Rejman ze stowarzyszenia UKS Siedleszczany Nordic Walking około 60 osób przeczesywało tarnobrzeski las oczyszczając go ze śmieci. Co znaleźli? – Tego chyba nikt nie chciałby widzieć – odparła grupka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10.

Miny zbieraczy mówiły wszystko. Las pełen rupieci przeróżnego kalibru przypomina wysypisko a nie naturalne środowisko roślin i zwierząt. Znaleźli tam wszystko, czego być nie powinno – od zepsutych urządzeń po prezerwatywy i zwierzęce truchło rozkładające się tuż za płotem leśniczówki.

Najcięższa przeprawa czekała ochotników na obrzeżach lasu w sąsiedztwie boisk sportowych. – Ten najtrudniejszy odcinek sprzątali członkowie BodyMors. Zrobili to chętnie, skutecznie i z uśmiechem – mówi Andrzej ze stowarzyszenia UKS Siedleszczany Nordic Walking.

Organizatorzy przekazują podziękowania wszystkim, którzy dołączyli do spontanicznej akcji sprzątania Zwierzyńca, czyli: „Biegaczom z Biegam Bo Lubię pod kierownictwem Michała Harnika, Nordic Active, które odpowiedziało aktywnie na naszą akcję i przyjęło na siebie zadanie skoordynowania działań z Nadleśnictwem Nowa Dęba, oddziałowi Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu Szkoły Podstawowej nr. 10 i Gimnazjum nr. 3 w Tarnobrzegu, Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu na czele z dyrektorem Damianem Szwagierczakiem, który osobiście pracował z nami. Podziękowania także dla osób, które przyszły dowiedziawszy się po prostu o naszej akcji, a także dla naszych dziewczyn, które zaopatrzyły towarzystwo we własne wypieki”.

WW

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021