W powiecie

Zwycięzcy tarnobrzeskiej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych”…

Zwycięzcy tarnobrzeskiej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych”…

Emilia Roman, Patrycja Sędyka, Grzegorz Rawski, Mikołaj Duda, Jakub Dryś, Natalia Ura, Agata Bogacz, Konstancja Zuzanna Bulwa – tegoroczni zwycięzcy tarnobrzeskiej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Ciężar wyboru najlepszych z najlepszych wzięła na siebie kapituła konkursu w składzie: wiceprzewodnicząca Rady Miasta Tarnobrzega Bożena Kapuściak, dominikanin ojciec Wojciech Skrok, przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega Bogusław Potański, radny tarnobrzeski  Adam Rębisz, przewodnicząca Tarnobrzeskiej Rady Seniorów Józefa Biernacka, dyrektor SP 10 Paweł Paradowski, inicjatorka tarnobrzeskich edycji konkursu Ośmiu Wspaniałych, wicedyrektorka SP 10 Bogusława Jasińska, dyrektor MOPR Liliana Lewińska, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Sportu i Kultury Tomasz Krawczuk.

Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Tarnobrzega, Bożena Kapuściak, która przewodniczyła kapitule konkursowej życzyła młodzieży wielu jeszcze okazji do działania. – Tym bardziej właśnie teraz, gdy zostaliście docenieni, musicie działać, mobilizować się, mobilizować rówieśników do działania, ale też musicie nauczyć się o tym mówić, chwalić się. A macie naprawdę czym, dokonujecie tak fantastycznych rzeczy, tak wiele dobra robicie, nauczcie się tym chwalić – apelowała do tarnobrzeskich Wspaniałych.

O trudnym wyborze ośmiu nastolatków, o fantastycznej tarnobrzeskiej młodzieży mówił o. Wojciech Krok. – W gąszczu dzisiejszych czasów warto wydobywać takie perły, jak ta grupka wyróżnionych młodych ludzi, ale tak naprawdę, jak cała ta osiemnastka. Spotkania z takimi młodymi są bardzo owocne, inspirują do działania. Nawet mnie samego, osobę już dorosłą, kapłana, który też stara się być aktywny społecznie. Oni dosłownie rozpalają swoją młodzieńczością i pasją. Wybór był bardzo trudny, bo każda z tych osiemnastu osób, które znalazły się w finale, mogłaby być w tej ósemce. Zaważyły niuanse. Każda z tych osiemnastu osób jest wyjątkowa. Zresztą w naszym mieście jest dużo fantastycznej młodzieży, wiem, bo pracuję z młodzieżą działającą w wolontariacie. Trzeba tylko promować tych wszystkich wspaniałych, którzy czynią dobro, trzeba ich pokazywać. Fantastycznie, że są takie konkursy, które to właśnie robią – mówił dominikanin.

 

Źródło U.M. Tarnobrzeg

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Spotkanie tradycji z nowoczesnością w baranowskim zamku

rta24.eu3 sierpnia 2021

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021